Moćni su: Pobeda Hetafea koja vodi u Ligu šampiona!

Tim Pepea Bordalasa se ne šali, direktan rival za vodeće pozicije u Primeri poražen na stadionu "Alfonso Perez".

Hetafe je najbliži plasmanu u Ligu šampiona bio prošle sezone, kada je zauzeo peto mesto. Čini se da će evropska elita od septembra morati u predgrađe Madrida, koje broji tek negde oko 180.000 stanovnika.

Ekipa Pepea Bordalasa upisala je četvrti uzastopni trijumf u Primeri i stigla do treće pozicije, a ni drugo mesto više nije daleko. Hetafe je efikasan, a pozadi vrlo jak, što potvrđuje da mu je odbrana nesavladiva već 320 minuta. Luka Modrić bio je taj koji na stadionu "Alfosno Perez" poslednji postigao gol i to pri isteku sudijske nadoknade drugog poluvremena još 4. januara (0:3).

U 23. kolu Valensija je pobeđena 3:0 (0:0)!

"Slepi miševi" imali su očajno izdanje, koje je pored poraza obeležio i crveni karton Aleksandra Florencija u 78. minutu. Pre toga je odbrana Valensija dva puta kapitulirala, a junak je bio veteran Horhe Molina.

Tridesetsedmogodišnji napadač najzaslužniji je za vođstvo Hetafea u 58. minutu. Prvo je "spakovao" loptu saigraču, a onda, pošto je Domenek privremeno spasio gol, lepo ispratio akciju i "otpadak" smestio u mrežu.

Još više je zablistao u 67. minutu. Molina se, bukvalno, poigrao sa petoricom defanzivaca Valensije, zaludeo ih, da bi na kraju, kada je obezbedio odličnu poziciju, opalio po lopti i smestio je u mrežu.

Haime Mata je iz kontre krunisao odlično poslepodne Hetafea i golom u 87. minutu postavio konačan rezultat. Nemanja Maksimović zamenjen je u 89. minutu.