Janis Hadži je nova zvezda! Žota potvrdio klasu, a Lakazet rastužio Pirej

Mladi Rumun, pod budnim okom slavnog oca, kreirao veliki preokret na "Ajbroksu". Arsenal slavio u derbiju protiv Olimpijakosa. Vulvsi i Bazel već u osmini finala.

Liga Evrope rezultati šesnaestina finala Izvor: Guliver/Getty images/Ian MacNicol

Stiven Džerard može da odahne!

Pred eliminacijom iz Lige Evrope bio je njegov Glazgov Rendžers, ali je na krilima 21-godišnjeg Janisa Hadžija, koji je ove zime stigao iz Genka, preokrenuo i savladao Bragu 3:2, za mnogo bolju situaciju u revanšu 27. februara nego što se činilo do 67. minuta.

Gosti su igrali sjajno do tog trenutka, tek u par navrata dozvolili domaćim fudbalerima da zaprete, ali lep šut mladog Rumuna, sina slavnog Georgija Hadžija, iskosa sa leve strane u bliži ugao, probudio je glasne Škote, a huk sa tribina kao da je uplašio goste iz Portugala.

Umeli su to da iskoriste uporni izabranici "Stivija Džija" i preokretom zadržali šansu da se nađu u osmini finala.

Braga je do večeras bila u seriji 13 utakmica bez poraza u Evropi (devet pobeda i četiri remija), a pobedili su na svih pet gostovanja u Ligi Evrope ove sezone. Ti podaci samo dodatno daju na značaju Rendžersovom preokretu.

Bila je ovo verovatno najbolja utakmica u terminu od 21.00, mada daleko od toga da je na drugim stadionima nedostajalo uzbuđenja.

Izvor: Guliver/Getty Images/Richard Heathcote

Možda je, ipak, podbacio derbi u Atini, pošto su Olimpijakos i Arsenal odigrali dosta čvrstu utakmicu, u kojoj su gosti uspeli da dođu do pobede golom Aleksandera Lakazeta u 81. minutu.

Od tada je na terenu postojao samo jedan tim, pa crveno-beli iz Pireja - kada se sve sabere, mogu biti zadovoljni samo minimalnim porazom.

Iako je njegov saigrač Diogo Žota postigao het-trik u pobedi Vulverhemptona protiv Espanjola (4:0), nagradu za potez utakmice zaslužio je Ruben Neves za pogodak kojim su Vulvsi došli do 2:0. Prijem na grudi, a onda "bomba" sa dvadesetak metara:

Roma je rutinski odradila posao protiv Genta, mada su se navijači "vučice" verovatno nadali i ubedljivijoj pobedi od 1:0. Gol odluke postigao je Karles Perez u 13. minutu na odlično dodavanje Edina Džeka kroz sredinu gostujuće odbrane.

Kapiten srpske reprezentacije, Aleksandar Kolarov, odigrao je ceo meč za Rimljane.

Srpska kolonija iz redova APOEL-a (Uroš Matić igrao ceo meč, Andrija Pavlović do 56. minuta, Vujadin Savić pauzirao zbog kartona) nije uspela da iznenadi favorizovani Bazel, koji je slavio 3:0 na Kipru i revanš učinio samo pukom formalnošću.

Austrijski LASK je pokazao da se nalazi u odličnoj formi, pošto je posle preuzimanja prve pozicije u nacionalnom prvenstvu od godinama dominantnog Salcburga, uspeo da dođe do povoljnog rezultata u Alkmvaru. Vodili su gosti do pred kraj, ali je AZ uspeo da izjednači na 1:1 iz penala u 86. minutu.

Pobede pred revanš, ali upozoravajuće, ostvarili su Bajer Leverkuzen protiv Porta i Volfsburg protiv Malmea, koji su kod kuće pobedili identičnih 2:1.