Kostić već "izbacio" Salcburg, Junajted se mučio, Ajaks očajan

Prvih osam mečeva u Ligi Evrope je odigrano, a bilo je dosta zanimljivih utakmica.

Liga Evrope rezultati šesnaestina finala Izvor: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst/Bongarts, Matthias Hangst/Bongarts

Ajntraht Frankfurt je već prešao više od pola puta ka osmini finala Lige Evrope, a ponovo je zapaženu ulogu u pobedi nemačkog tima imao Filip Kostić.

AJNTRAHT - SALCBURG 4:1 (2:0)
/Kamada 12, 43, 53, Kostić 56 - Hvang pen. 85/

Srpski reprezentativac je postigao gol u pobedi Ajntrahta kojom su "jednom nogom" u narednoj rundi, ali nije on bio junak večeri. To je Japanac Daići Kamada, strelac het-trika, za koji mu je bilo potrebno tek nešto više od 40 minuta.

Sjajni Japanac je na desnom krilu izluđivao Austrijance, a sva tri njegova udarca završila su u mreži Cicana Stankovića. Ubrzo nakon što je kompletirao svoj het-trik, Kostić je pridodao gol za 4:0 nakon odlične kontre njegovog tima.

Uspeo je do kraja meča Hvang da iskoristi jedanaesterac i ublaži poraz oslabljenog Salcburga, ali će pred svojim navijačima svakako imati isuviše težak zadatak da izbace Ajntraht uprkos ovako lošem rezultatu.

Izvor: DEAN MOUHTAROPOULOS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

U međuvremenu, Manćester junajted se mučio protiv Klub Briža gde su uspeli samo da ostvare remi sa postignutim golom u gostima - 1:1.

Loše je počelo sve po ekipu Olea Gunara Solskjera, pošto su isuviše naivno primili gol čiji je asistent bio nekadašnji golman Liverpula Simon Minjole. Denis je iskoristio čitavu situaciju, dok je Marsijal pred odlazak na odmor uspeo da postavi konačan rezultat.

Moraće Junajted da poboljša igru na "Old Trafordu" narednog četvrtka, jer su uprkos inicijativi i nešto boljoj napadačkoj igri samo jednom uspeli da zatresu mreži lidera belgijskog šampionata.

Izvor: Guliver/ Catherine Ivill/Getty Images

Razočaranje večeri je svakako Ajaks. Dušan Tadić je pre meča sa Hetafeom pričao da očekuje veliku borbu, ali na kraju kao da se nisu dovoljno dobro pripremili za ekipu iz predgrađa Madrida - 2:0.

Španski klub je slavio pogotkom Dejverson u 37. minutu, da bi u nadoknadi vremena sve postalo još gore po "kopljanike".

Kenedi je u četvrtom minutu nadoknade duplirao prednost Hetafea, pa će Ajaks morati da drastično poboljša igru na svojoj "Johan Krojf" areni ako planiraju da nastave svoju evropsku odiseju.

Nemanja Maksimović je na sredini terena odigrao svih 90 minuta u timu Hetafea, a neshvatljivo je da Ajaks sa Tadićem na čelu nije uputio nijedan šut u okvir gola domaćina.

Izvor: ANTONIO CALANNI/AP, Tanjug

Inter je za to vreme u Bugarskoj uspeo da ostvari sigurnu pobedu golovima u poslednjih 20 minuta meča - 0:2.

Milanski klub je savladao Ludogorec golovima Kristijana Eriksena i Romelua Lukakua, a punih 70 minuta je bilo potrebno ekipi Antonija Kontea da steknu zalog za revanš.

Dopustili su samo jedan udarac ka svom golu, ali su na kraju ipak ostali smireni i istrajni da pobede "žilavi" Ludogorec.