Igokea i bez Ilića deklasirala Slobodu, za 10 dana pala sve tri člana ABA 2

Aleksandrovčani pred svojim navijačima ubjedljivi u zaostaloj utakmici 17. kola Prvenstva BiH.

Igokea - Sloboda 78:49 Prvenstvo BiH zaostala utakmica 17. kolo Izvor: Promo/KK Igokea/Nenad Vuruna

U trenucima kada je Dalibor Ilić igrao debitantski meč u seniorskom timu reprezentacije Srbije (postigao četiri poena u ubjedljivom trijumfu protiv Finske 80:58), njegovi saigrači iz Igokee vojevali su bitku u Prvenstvu BiH.

Samo dva dana nakon što su deklasirali Sparse (98:76), Aleksandrovčani su pred svojim navijačima, u zaostaloj utakmici 17. kola, ubjedljivo porazili još jednog člana Druge ABA lige - Slobodu iz Tuzle 78:49.

IGOKEA - SLOBODA 78:49 (24:15, 22:6, 17:14, 15:14)

Tim Dragana Bajića odigrao je u Aleksandrovcu odličan meč, prije svega u defanzivi, te je rivalu u drugom kvartalu dopustio da postigne svega šest poena!

Ni preostale tri četvrtine nisu bile mnogo ubjedljivije za goste, koji su ubacili 15, te dva puta po 14 poena.

S druge strane, znatno raspoloženiji bio je domaćin, koji je već na poluvremenu imao vođstvo izraženo velikom razlikom - 46:21, pa su Bajićevi izabranici u nastavku mogli da prištede snagu.

Jakov Mustapić sa 20 poena (plus pet asistencija) bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu.

Dvocifren učinak zabilježili su još Kinan Evans (14 poena) i Đorđe Simeunović (13), dok je zapaženu rolu imao i Stefan Simanić, koji je osim šest poena imao i čak 10 defanzivnih skokova.

TRI OD TRI

U osam dana Igokea je igrala tri utakmice protiv klubova iz Druge ABA lige, te zabilježila tri sigurna trijumfa. Osim Sparsa i Slobode, "igosi" su bili uspješniji i od aktuelnog šampiona BiH Širokog, 86:70.

Jedini raspoložen kod Slobode bio je kapiten Volter Denzel Greg, strijelac 22 poena. Amerikanac je imao i osam uhvaćenih lopti.

Večerašnjom pobjedom Igokea je stigla do 15. trijumfa u sezoni, koliko ima i prvoplasirani Široki, ali Hercegovci imaju i meč više, kao i tri poraza u odnosu na Igokeina dva.

Bajićev tim za četiri dana igraće odgođeni meč 18. kola u gostima protiv Čapljine.

TABELA: Široki 15-3, Igokea (-1) 15-2, Spars 12-6, Sloboda 10-8, Bratunac 10-8, Leotar 9-9, Zrinjski 8-10, Mladost 8-10, Kakanj 7-11, Čapljina (-1) 7-10, Promo 6-12, Vogošća 0-18.