Kostić asistirao, pa "pocrvenio" - Srbin neće vidjeti polufinale DFB Pokala

Tim iz Frankfurta u polufinalu njemačkog Kupa pridružio se Sarbrikenu, Bajernu i Bajeru.

Ajntraht - Verder 2:0 DFB Pokal Kup Njemačke četvrtfinale Filip Kostić asistent Izvor: Guliver/Getty Images/Christian Kaspar-Bartke

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta posljednji su učesnici polufinala njemačkog kup takmičenja - DFB Pokala.

Filip Kostić i društvo slavili su pred svojim navijačima 2:0 (1:0) protiv Verdera iz Bremena, a srpski internacionalac upisao je asistenciju kod drugog gola. Ipak, napravio je pravu gluposti u posljednjem minutu meča, zbog čega neće imati pravo nastupa u narednoj fazi takmičenja.

Većim dijelom prvog poluvremena domaćin je bio bolji, ali je praktično na samom kraju stigao do prednosti.

Regularnih 45 minuta već je isteklo, a onda je Ludvig Augustinston igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Feliks Cvajer nakon konsultacije sa VAR sobom i pregledanog snimka odlučio je da pokaže na "kreč", odakle je precizan u šestom minutu nadoknade bio Andre Silva.

Nisu fudbaleri Verdera, kojim je vjerovatno u glavama samo borba za opstanak u Bundesligi (trenutno su u zoni ispadanja, na pretposljednjem mjestu), izgledali kao ekipa koja može da se vrati u meč, a kada je Kostić na isteku sata igre sjajno proigrao Daičija Kamadu, a Japanc precizno pogodio za 2:0, bilo je definitivno jasno da za tim iz Bremena nema povratka.

Izvor: Christian Kaspar-Bartke/Bongarts

I kada se činilo da će sve proći u najboljem redu po Ajntraht - Kostić je učinio nesmotren potez, s leđa nagazio Omera Topraka i dobio direktan crveni karton.

To znači da neće igrati u polufinalu nacionalnog kupa, gdje se Ajntraht pridružio Sarbrikenu, Bajernu iz Minhena i Bajer Leverkuzenu.

Žrijeb je na programu 8. marta, dok će polufinalni mečevi biti igrani 21. i 22. aprila. Finale je planirano za 23. maj na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

PRODUŽETAK BEZ PRODUŽETKA

Iako na ovom meču nismo vidjeli produžetak, igralo se punih 106 minuta, odnosno regularnih 90 plus 16 minuta. Prvo poluvrijeme produženo je za šest minuta, zbog VAR-a, a drugo čak 10, zbog isključenja Kostića, ali i povrede Topraka prilikom izuzetno neopreznog starta Srbina.