Sa 11 igrača je moglo, sa 10 nikako: Bez iznenađenja na "BajAreni"

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena poprilično su se namučili protiv Union Berlina, ali su na kraju ipak izborili plasman u polufinale Kupa Njemačke.

Bajer Leverkuzen - Union Berlin 3:1 DFB Pokal Kup Njemačke četvrtfinale Izvor: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst/Bongarts

Punih 70 minuta fudbaleri Union Berlina "mučili" su Bajer Leverkuzen i golom Markusa Ingvartsena vodili na "BajAreni", ali na kraju ipak nisu uspjeli da se plasiraju u polufinale DFB Pokala (Kup Njemačke).

Domaći su bili u potpuno podređenom položaju u prvih 45 minuta, šutirali samo jednom ka golu rivala u tom periodu, ali je "medvjeđu uslugu" svom timu napravio Kristofer Lenc, koji je za nepunih deset minuta "pokupio" dva žuta kartona i morao na "hlađenje" u 70. minutu.

Samo dva minuta kasnije, domaći su iskoristili igrački suficit.

Izvor: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst/Bongarts

Karim Belarabi, u prvom kontaktu s loptom, donio je izjednačenje svom timu, da bi u 86. minutu potpuni preokret obezbijedio Čarls Aranguiz.

Do kraja je viđen još jedan pogodak u mreži gostiju. U sudijskoj nadoknadi pogodio je Musa Diabi za konačnih 3:1.

"Apotekari" su se tako u polufinalu pridružili Sarbrikenu i Bajernu iz Minhena, dok će posljednji putnik među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju biti poznat po završetku duela Ajntraht - Verder, koji je na programu od 20.45.