Poznati svi polufinalisti Kupa BiH

Autori mondo.ba Autori Fena

Okončana četiri duela četvrtfinala Kupa BiH.

Poznati svi polufinalisti Kupa BiH Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega posljednji su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u četvrtfinalu večeras u Banjaluci savladao Borac 2:0 i izborio plasman među četiri najbolje ekipe.

Plavi sa "Grbavice" poveli su u 66. minuti autogolom Nemanje Janičića, a konačnih 2:0 postavio je Semir Štilić u 70. minuti.

Širokobriježani su u polufinale prošli nakon što su eliminirali sarajevski Olimpik boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio neriješen 1:1, a strijelci su bili Dino Ćorić u 42. za Široki Brijeg, odnosno Zajko Zeba u 56. minuti iz penala za Olimpik. U izvođenju penala uspješniji su bili domaćini sa "Pecare" i slavili 5:4.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio Tuzla siti sa 2:1. Golove za domaći tim postigli su Slobodan Jakovljević u 16. i Josip Ćorluka u 81. minuti, dok je strijelac pogotka za tim iz Simin Hana bio Vojo Ubiparip u 62. minuti.

GOŠK je u duelu federalnih prvoligaša u gostima pobijedio ekipu Rudara iz Kaknja sa 3:0. Strijelci su bili Sabahudin Jusufbašić u 9, Anes Mašić u 73. i Deni Simeunović u 77. minuti.

Prvi polufinalni dueli na programu su 1. aprila, dok su revanš susreti 14 dana kasnije.