Vule Trivunović odveo GOŠK u polufinale Kupa BiH

Ubjedljiv trijumf gostiju u prvom četvrtfinalnom meču najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u BiH.

GOŠK Gabela u polufinalu Kupa BiH 2020. Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri GOŠK-a iz Gabele prvi su polufinalisti Kupa BiH.

Ekipa koju s klupe predvodi Vule Trivunović deklasirala je u gostima rivala iz Prve lige Federacije BiH, Rudar iz Kaknja, 3:0 (1:0), te tako ostvarila svoj najveći uspjeh u Kupu BiH.

Gostima, koji su poveli već u devetom minutu susreta golom iskusnog Sabahudina Jusufbašića, posao je bio olakšan od 40. minuta, kada je Adis Goralija kao posljednji igrač odbrane srušio rivala, te zaradio direktan crveni karton.

Prethodno je tim iz Kaknja imao kolosalnu šansu da izjednači, ali Belmin Kobilica u 28. minutu nije uspio da realizuje jedanaesterac.

U nastavku meča, još dva gola u mreži "rudara".

Sve je bilo otvoreno do 73. minuta, kada je gol za 0:2 postigao Anes Mašić, te je tada bilo jasno da će Gabeljani među četiri najuspješnije ekipe u najmasovnijem takmičenju BiH.

Konačan rezultat četiri minuta kasnije postavio je Deni Simeunović.