Poslije pet godina, Zrinjski ponovo u polufinalu Kupa BiH

Izabranici Mladena Žižovića pred domaćom publikom savladali Tuzla siti.

Zrinjski Mostar u polufinalu Kupa BiH 2020. Izvor: Fena/ arhiva

Prvi put nakon 2015. godine, fudbaleri Zrinjskog iz Mostara igraće u polufinalu Kupa BiH.

Izabranici Mladena Žižovića na stadionu "Pod Bijelim brijegom" pred domaćom publikom savladali su Tuzla siti 2:1 (1:0), te tako izborili plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju.

Golove za "plemiće" postigli su kapiten Slobodan Jakovljević, te Josip Ćorluka, dok je jedini pogodak za goste, koji su sredinom nastavka vratili rezultatsku neizvjesnost, bio je Vojo Ubiparip iz slobodnog udarca.

Ipak, Mostarci su u 81. minutu stigli do drugog gola i tako pitanje pobjednika riješili u regularnih 90 minuta.

Podsjetimo, ranije danas, u duelu federalnih prvoligaša, plasman u polufinale obezbijedili su igrači GOŠK-a ubjedljivim trijumfom protiv Rudara u Kaknju (3:0), dok su u toku dva preostala meča, Borac - Željezničar i Široki Brijeg - Olimpik.