"Apotekari" pronašli lijek - RB Lajpcig posustaje za Bajernom

Bez pobjednika u derbiju 24. kola Bundeslige.

RB Lajpcig - Bajer Leverkuzen 1:1 Bundesliga 24. kolo Izvor: Guliver/Getty images/Alex Grimm/Bongarts

Za razliku od većine mečeva u Bundesligi ovog vikenda, duel RB Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena protekao je bez prekida i pogrdnog skandiranja usmjerenog ka predsjedniku Hofenhajma Ditmaru Hopu.

Derbi 24. kola okončan je miroljubivo, bez pobjednika 1:1, a remijem sigurno da mogu biti zadovoljniji gosti, koji su na terenu pretendenta za titulu uspjeli ostati neporaženi.

RB LAJPCIG - BAJER LEVERKUZEN 1:1 (1:1)
/Šik 32 - Bejli 29/

Istovremeno, kiks i samo osvojen bod RB Lajpcig udaljio je lidera Bajerna, pa je sada razlika između dva prvoplasirana kluba tri boda (Bajern Minhen u subotu kao gost "pregazio" Hofenhajm 6:0).

Sve vrijedno pomena viđeno je na isteku pola sata igre.

Odličnu akciju "apotekara" u 29. minutu krunisao je Leon Bejli. Prethodno je veći dio posla odradio Kai Haverc, prošao po desnoj strnai, zatim proslijedio loptu na 11 metara, odakle je Jamajčanin šutirao po sredini gola i osigurao vođstvo svom timu.

Izjednačenje je stiglo samo tri minuta kasnije.

Patrik Šik ispratio je ubacivanje Kristijana Nkunkua, nadskočio gostujuću odbranu, te glavom pogodio nebranjeni dio mreže za 1:1.

Čeh je postigao sedmi gol od dolaska na pozajmicu iz Rome, a treći u posljednjih mjesec dana.

I prvi meč ovih rivala jesenas u Leverkuzenu takođe je okončan rezultatom 1:1.

U nastavku nije viđeno mnogo toga. Pokušavali su domaći doći do pobjede, ali njihove rijetke pokušaje uspio je da osujeti golman Bajera Lukaš Hradecki.

Bod osvojen na "Red Bul Areni", inače prvi gostujući remi Bajera u sezoni, mogao bi mnogo značiti ekipi Petera Boša, koja nastavlja borbu za jedno od prva četiri mjesta koja garantuju plasman u Ligu šampiona.

BUNDESLIGA - 24. KOLO: REZULTATI, STRIJELCI I TABELA.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.