Ditmar Hop glavni negativac i u Berlinu: Novi prekid u Bundesligi!

Zbog predsjednika Hofenhajma Ditmara Hopa, navijači Union Berlina su u nedjelju izazvali prekid utakmice sa Volfsburgom, pridruživši se tako pristalicama Bajerna, Borusije Dortmund i Kelna, koji su dan ranije takođe prekidali mečeve.

Union Berlin - Volfsburg, Bundesliga  Izvor: Matthias Kern/Bongarts

Predsjednik Hofenhajma je u ovom trenutku najomraženija ličnost u Bundesligi, pokazala je utakmica i u nedjelju u Berlinu, gdje su podijelili bodove Union Berlin i Volfsburg.

"Vukovi" su uspjeli da nadoknade dva gola prednosti i stignu do jednog boda!

Union Berlin - Volfsburg 2:2 (1:0)

A ko je ustvari Ditmar Hop, koji je izazvao veliki revolt navijača u Njemačkoj?

Riječ je o njemačkom milijarderu koji je od Hofenhajma napravio respektabilan klub, koji je za nekoliko godina iz njemačke pete lige stigao do Bundeslige.

Očigledno, komercijalizacija fudbala i njegova ulaganja u "seoski" klub nisu se svidjeli pristalicama iz Minhena, Dortmunda, Kelna i danas Berlina, koji su udruženim snagama "osuli paljbu" po Hopu.

Hop je, inače, do 2015. godine uložio 350 miliona evra, te od petoligaša stvorio ekipu koja se redovno bori za najviši plasman, te izlazak na međunarodnu scenu.

Prekidi, uvredljive poruke i transparenti izazvali su prekide u Sinshajmu, Dortmundu, Kelnu, a danas i u Berlinu, gdje je na noge Unionu stigao Volfsburg.

Utakmica je u finišu poluvremena prekinuta na devet minuta dok nisu uklonjeni uvredljivi transparenti, pa je sudija Baštijan Dankert vratio igrače na teren da odigraju još nekoliko prije kraja prvog poluvremena.

Tim iz prestonice Njemačke je poveo iz prvog udarca ka golu "vukova" i to u 42. minutu.

Vezista berlinske ekipe Kristijan Gentner je u nedjelju zabilježio i jubilarni 400. meč u Bundesligi.

Na centaršut Kristofera Trimela, odlično je reagovao Šveđanin Sebastijan Anderson i prevario Koena Kastelsa - 1:0.

Bio je to 10. pogodak napadača Union Berlina ove sezone.

Domaćin je u 57. minutu udvostručio prednost poslije novog prekida iz kojeg je svoj prvenac postigao Marvina Fridriha i to nakon nove asistencije Kristofera Trimela - 2:0.

Samo dva minuta kasnije, takođe nakon centaršuta iz prekida, gosti su smanjili - iz kornera je nabacio Maksimilijan Arnold, a Janik Gerhart bio najviši u skoku i glavom poslao loptu pod prečku - 2:1.

Fudbaleri Uniona su se poslije toga previše povukli i čuvali rezultat, što je iskoristio Vut Veghorst, koji je nakon prodora po desnoj strani Žoaa Viktora, pogodio mrežu Rafala Gikijeviča za izjednačenje - 2:2.

To je bio i prvi remi Uniona, za koji je svih 90 minuta odigrao srpski internacionalac Neven Subotić, na domaćem terenu, a treći u sezoni.