Bajern "brutalan" u gostima, nesvakidašnje scene u Hofenhajmu

Bavarci postali prvi klub u istoriji Bundeslige koji je na pet uzastopnih gostovanja u protivničku mrežu smjestio bar tri gola. Danas - šest!

Hofenhajm - Bajern 0:6 Bundesliga 24. kolo prekinuta utakmica Izvor: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst/Bongarts

Kada najtrofejniji njemački klub stiže u goste, goleada je zagarantovana, ali niko nije očekivao ono što se desilo u finišu meča.

Ali, krenimo redom.

I bez prvog strijelca Roberta Levandovskog (25 golova), Bavarci su i na petom uzastopnom gostovanju u Bundesligi postigli barem tri gola, te tako postali prvi klub u istoriji najjače njemačke lige kojem je to pošlo za rukom.

Ovaj put, tim Hansija Flika u mrežu Hofenhajma "spakovao" je šest golova, od čega čak četiri u prvom poluvremenu!

HOFENHAJM - BAJERN MINHEN 0:6 (0:4)

Hofenhajm je tako ušao u "brutalan" niz Bavaraca, koji su na posljednjih pet prvenstvenih mečeva u gostima postigli čak čak 20 golova (Frajburg 1:3, Herta 0:4, Majnc 1:3, Keln 1:4).

Izvor: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst/Bongarts

Igrači se nisu pošteno ni zagrijali, a gosti su već vodili. U drugom minutu gol za vođstvo Bajerna postigao je Serž Gnabri, da bi samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio Džošua Kimih.

Furioznih 15 minuta bavarskog giganta golom za 3:0 okončao je Kimihov imenjak Cirkci, da bi se u 33. minutu u listu strijelaca upisao i Filipe Kutinjo, pa je tako domaćin nakon prvih 45 minuta imao čak četiri gola zaostatka.

Veliku grešku domaće odbrane, već početkom drugog minuta nastavka, u "petardu" je svojim drugim golom pretvorio Kutinjo.

Ni tu nije bio kraj mukama odbrane Hofenhajma i njihovog golmana Olivera Baumana.

Leon Gorecka postigao je šesti gol u 62. minutu.

Ni sjajna partija Bavaraca nije zadovoljila njihove pristalice, koji su dva puta prekidali meč, prvo zbog uvredljivog transparenta, a zatim i pogrdnog skandiranja prvom čovjeku Hofenhajma Ditmaru Hopu.

Sudija Kristijan Dingert bio je prinuđen da prekine susret na petnaestak minuta, dok se stvari na tribinama nisu smirile.

Meč je zatim nastavljen, ali igrači obje ekipe su prešetali preostalih osam minuta, tako da je ostalo 6:0.

Izvor: Gulver/Getty Images/Matthias Hangst

MILER

Iako se nije upisao u strijelce, Tomas Miler zabilježio je dvije asistencije, kod prvog i petog gola Bajerna, a onda je u 56. minutu svoje mjesto ustupio Gorecki, koji se u listu strijelaca upisao samo šest minuta kasnije.

Do bodova je stigla i Borusija Dortmund, koja nije bila ni izbliza ubjedljiva kao Bajern. "Milioneri" su golom Džejdona Sanča u ranoj fazi susreta stigli do trijumfa protiv Frajburga.

Majnc nije imao većih problema protiv prežaljenog "fenjeraša" Paderborna, dok je u duelu Augzburga i Borusije Menhengladbah gost bio uspješniji, i to u meču u kojem je u nastavku viđeno pet pogodaka.