Daš im dva, oni ti daju još PET! Atalanta pregazila Leće!

Fudbaleri Atalante dozvolili Lećeu da nadoknadi dva gola zaostatka, a onda drugi put u nešto više od mjesec dana upisali gostujuću pobjedu sa "sedmicom".

Serija A 26. kolo Leće - Atalanta 2-7 Izvor: Maurizio Lagana/Getty Images Europe

Igrao se 40. minut kada je Rikardo Saponara poslao loptu za Đulija Donatija, a defanzivac Lećea lijepim pogotkom po zemlji izjednačio na 2:2 protiv Atalante i tako se iskupio za jednako lijep autogol na startu meča.

Leće se tako vratio iz minusa od dva gola i zaprijetio kiksom ekipi Atalanta pred njen derbi sa Lacijom narednog vikenda, ako on uopšte bude odigran.

Da se igralo do tog 40. minuta, pa i do kraja poluvremena bila bi to lijepa priča o velikom povratku Lećea, međutim, klub sa juga Italije nije se vidio u drugom poluvremenu i gosti iz Bergama su to surovo kaznili.

PET golova postigla je Atalanta u nastavku za pobjedu 7:2 na stadionu "Via del mare" u Lećeu, treću uzastopnu na gostovanjima.

Atalanta po mnogima igra najljepši fudbal, a izgleda da su posebno inspirisani pred protivničkom publikom.

Na prošlom gostovanju postigli su dva gola, na pretposljednjem čak SEDAM, a i ovog puta, baš kao i tada u Torinu kada je bilo 0:7, Josip Iličić i Duvan Zapata zajedno su dali četiri.

Tada je Hrvat upisao het-trik, a Kolumbijac dodao jedan gol, a  ovog puta zamijenili su uloge.

Duvan Zapata je upisao het-trik na gostovanju u Lećeu, gdje se prvi put upisao u 22. minutu , a posljednji put loptu koju će ponijeti kući ubacio u mrežu u 62. minutu.

Kada je posao završen trener Atalante Đampjero Gasperini ima običaj da ubaci dovoljno motivisane  igrače sa klupe da dokrajče protivnika, a tako je bilo i ovog puta.

Rezervisti Luis Murijel i Ruslan Malinovski golovima u 87. i 92. minutu ovjerili su drugu gostujuću pobjedu sa sedmicom u nešto više od mjesec dana.

Plavo-crni pobjedom 7:2 napravili su odličnu uvertiru pred derbi sa liderom na tabeli, Lacijom, koji bi u subotu trebao da gostuje u Bergamu.