Džabe i Murinjo na klupi - Totenhem neće osvojiti trofej ni u 2020!

Autor Milutin Vujičić

Jedino ako kojim slučajem ne preokrenu u osmini finala Lige šampiona protiv Lajpciga, pa potom izbace još tri rivala...

FA-Kup-parovi-cetvrtfinale-ispao-Totenhem Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Sjajna generacija Totenhema ostaće bez trofeja i u ovoj takmičarskoj sezoni.

Spursi čekaju na prvi pehar još od 2008. godine, nije "došao" u eri Maurisija Poketina, a neće ni na početku mandata Žozea Murinja. Totenhem je eliminisan u osmini finala FA Kupa od Noriča - i to poslije izvođenja penala, pošto je poslije 120 minuta fudbala bilo 1:1.

Meč je počeo idealno po Totenhem jer ih je Fertongen doveo u vođstvo u 13. minutu, ali je Drmić u 78. neočekivano poravnao rezultat i "odlučio" da se igra dalje.

Golova nije bilo u dodatnih pola sata, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a bolje su ih otvorili igrači Spursa. Poveli su preko Dajera dok je Meklin promašio, ali je potom došlo do preokreta. Za Totenhem su penale promašili Lamela, Fernandeš i Perot, o kome smo pisali danas zbog povezanosti sa mafijašima, dok su u redovima Noriča - do kraja svi bili precizni.

Mančester siti je nakon uspjeha u Karabao kupu, izgleda odlučio da osvoji i FA Kup pošto je Pep Gvardiola na teren protiv Šefild venzdeja izašao u gotovo najboljem sastavu. Opet to nije bila briljantna partija pošto su "građani" slavili tek 1:0 golom Serhija Aguera.

Izvor: Tanjug/(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Brendan Rodžers takođe nije mnogo mijenjao, pa se i njegov tim mučio protiv drugoligaša Birmingema i pobijedio ga tek u finišu pogotkom Rikarda Pereire

Odmah poslije večerašnjih utakmica održan je žrijeb četvrtfinala, a zbog ispadanja Totenhema propustili smo da dobijemo Murinjov obračun sa Junajtedom, ali ne bi trebalo "trčati pred rudu" jer "crveni đavoli" igraju prvo protiv svog nekadašnjeg igrača - Vejna Runija.

PAROVI ČETVRTFINALA (od 20. do 22. marta)