Barsi trebao VAR da bi savladala Real Sosijedad

Autori mondo.rs Autori Jovan Terzić

Namučili su se Mesi i ekipa da kod kuće savladaju šestoplasirani tim Primere.

Primera Barselona - Real Sosijedad 1-0 Izvor: Guliver/Getty images/Alex Caparros

Barselona je u prošlom kolu izgubila od Real Madrida 0:2, ali kao da taj poraz nije najbolje analiziran na "Kamp Nou".

Nedelju dana kasnije, Lionel Mesi i ekipa dobro su se namučili da savladaju Real Sosijedad i to kod kuće.

Uspjeli su - 1:0, ali tek zahvaljujući penalu u finišu utakmice, dosuđenom poslije koriščenja VAR-a.

Do tog 79. minuta gosti su se odlično branili i sveli na minimum prilike koje su stvorili igrači Barselone, međutim, Mikel Ojarzabal je nespretno reagovao na jedan centaršut i ramenom, umjesto glavom, izbio loptu.

Sudija Huan Martinez je poslije gledanja snimka pokazao na bijelu tačku, a Lionel Mesi bio nepogrešiv.

U 84. minutu su i gosti tražili od arbitra da koristi video-tehnologiju, kada je Naćo Monreal pao u kaznenom prostoru domaćih, ipak, Martinez je samo odmahnuo rukom, a snimak pokazao da je duel sa Grizmanom bio van šesnaesterca. Faul je, međutim, mogao da bude dosuđen.

U posljednjem od pet minuta nadoknade Barselona je još jednom zatresla mrežu gostiju iz San Sebastijana, učinio je to Đordi Alba, ali pogodak nije priznat zbog ofsajda. Ovaj put dosuđenog na korišćenje VAR-a...

Barselona je sada ponovo na vodećoj poziciji Primere sa dva boda više od Reala, s tim da Madriđani u nedjelju igraju protiv 14-plasiranog Betisa, u Sevilji.

SVI PAROVI, REZULTATI, STRELCI 27. KOLA I TABELA PRIMERE.