Dresovi su bili lijepi za oko, Bajernova igra baš i ne

Teška pobjeda Bajerna protiv Augzburga na proslavi 120. rođendana najtrofejnijeg njemačkog kluba.

Bajern Minhen - Augzburg 2:0 Bundesliga 25. kolo specijalno dizajnirani dresovi za 120. rođendan Izvor: Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Iako je 120. rođendan Bajern proslavio još 27. februara, navijači bavarskog giganta svoje ljubimce imali su priliku da pozdrave tek danas, s obzirom da su Bavarci na tri uzastopna meča, računajući Ligu šampiona i Bundesligu, bili gosti.

Spektakularnom koreografijom pristalice najtrofejnijeg njemačkog kolektiva čestitale su rođendan svom klubu, čiji igrači su danas protiv Augzburga nastupili u specijalno dizajniranoj garnituri dresova, u retro stilu koji je bio omaž opremi iz 1932. godine, kada je u Minhen stigla prva titula šampiona Njemačke.

A oni su im se odužili novom, 17. prvenstvenom pobjedom - 2:0 (0:0).

Izvor: Guliver/Getty Images/Alexander Hassenstein/Bongarts/

Mučili su se domaći da pronađu put do gola čvrstih gostiju iz Augzburga.

U prvom poluvremenu šutirali su samo dva puta, što im se nije dogodilo već šest godina (2014. protiv Bajer Leverkuzena), da bi bedem konačno uspio da probije Tomas Miler, nakon osam minuta igre u nastavku.

Žerom Boateng uputio je sjajan pas sa 40 metara, lopta je preletjela kompletnu odbranu Augzburga, Miler nije čekao, šutirao je iz voleja, i osigurao prednost aktuelnom šampionu.

Najbolju priliku da šokiraju rivala gosti su imali u posljednjih 10 minuta.

Prvo je u 80. minutu dva puta Florijan Niderlehner pokušavao da matira Manuela Nojera, prvo je golman Bajerna fenomenalno odbranio udarac, da bi drugi šut bio izblokiran i lopta je završila u korneru.

Minut prije kraja regularnih 90 minuta, Niderlehner je "zaledio" prepune tribine "Alijanc Arene". Konačno je uspio da matira Nojera, ali srećom po domaće pristalice bio je u ofsajdu i gol je poništen.

Odmah na suprotnoj strani - 2:0.

Serž Gnabri uradio je ogroman dio posla, asistirao, a Leonu Gorecki nije bilo teško da pogodi iz blizine i postavi konačan rezultat.

Ekipa Hansija Flika današnjim trijumfom nakon 25. kola povećala je prednost na čelu tabele.

Sada drugoplasirana Borusija Dortmund zaostaje četiri boda, dok je RB Lajpcig poslije remija u Volfsburgu bez golova pao na treću poziciju.