Keln protutnjao kroz Paderborn, korneri su kao penali za "jarčeve"

Fudbaleri Paderborna, po svemu prikazanom u dosadašnjem dijelu sezone, najozbiljniji su kandidati za selidbu u niži rang.

Paderborn - Keln 1:2 Bundesliga 25. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Thomas F. Starke/Bongarts

Uvodni meč 25. kola Bundeslige donio je potpunu dominaciju i lagan trijumf Kelna protiv Paderborna.

"Jarčevi" su sigurnom igrom, prije svega u prvom poluvremenu, kada su i postigli oba gola, stigli do trijumfa 2:1 (2:0), te tako domaćinu dodatno otežali posao u borbi za opstanak.

PADERBORN - KELN 1:2 (0:2)

I na ovom meču do izražaja je došla sjajna igra izabranika Markusa Gizdola kod prekida.

Florijan Kajnc izveo je korner u 28. minutu, Mark Ut glavom na "tacni" spustio loptu Horhe Mereu, a defanzivcu gostiju nije bilo teško da u padu ugura loptu u mrežu.

Bio je to čak 11. ovosezonski gol za Keln nakon kornera!

Zatim, kapiten Kelna Jonas Hektor fenomenalnim udarcem krunisao je sjajnu akciju gostiju, i drugu asistenciju Uta, samo osam minuta kasnije, te tako najavio siguran trijumf svog tima protiv "fenjeraša", koji će, bar prema danas prikazanom, još dugo ostati zakucan za samo dno Bundeslige.

Sve što su domaći uspjeli da urade je utješni pogodak Denisa Srbenija u 73. minutu, iako su u posljednjih 10 minuta igrali sa igračem više, s obzirom da je isključen dvostruki asistent Ut.

Nije to bilo dovoljno da se dođe barem do boda, koji bi bio poprilična satisfakcija nakon očajne igre u prvih 45 minuta.

Imali su fudbaleri Paderborna još jednu priliku u samom finišu, ali je Abdelhamid Sabiri iz slobodnog udarca, sa više od 30 metara, uzdrmao prečku.