UŽIVO: Promašaj sezone, Tončev veseo, bicikl na tribinama, Čumić "kida"!

KUP NA MONDU:

Naši reporteri izveštavaju sa utakmica u Čuka - Radnički, Radnik - Partizan i Vojvodina - Mladost. Ostanite uz Mondo!

UŽIVO: Promašaj sezone, Tončev veseo, bicikl na tribinama, Čumić "kida"! Izvor: MN PRESS

Juče smo posetili Srem i izveštavali sa uvodnog meča četvrtfinala Kupa Srbije, prvog na kom je bilo navijača od pojave korona virusa, u kom je Mirko Ivanić nastavio seriju golova, a domaćin do kraja držao zvezdaše u neizvesnosti.

Na kraju: Inđija - Crvena zvezda 1:2 (0:2), malo po pljusku, malo po suncu.

Danas, naši reporteri izveštavaće iz Beograda, Surdulice i Novog Sada, gde će uz prenose na TV Arenasport biti odigrane preostale tri borbe za polufinale.

Počinjemo na Banovom brdu, gde od 15 časova poslednji osvajač Kupa koji se ne zove Partizan dočekuje rivala sa juga: Čukarički - Radnički Niš 1:2. Strelci: Slobodan Tedić iz penala u 44. za domaće i Nikola Čumić u 14. i 23. minutu za goste.

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

Utakmicu vodi Novak Simović, kojem asistiraju Nikola Đorović i njegov rođeni brat, Miloš Simović.

Budući fudbaler Olimpijakosa bio je strelac oba gola u pobedi Nišlija nad Čukom od 2:0 na "Čairu", kada su se ova dva tima susrela u Superligi krajem februara. Domaćina je u igru vratio budući fudbaler Mančester sitija, koji je sa bele tačke plasirao loptu u isti ugao kao za vikend protv Vojvodine i stigao do devetog pogotka ove sezone.

Ako ne bude boljeg posle 90 minuta, "pucaće" se penali.

Pratite utakmicu okom našeg reportera Dušana Ninkovića klikom na "razvoj događaja" sa desne strane, a u toku dana očekujemo i prva "uključenja" Vladimira Sukdolaka iz Surdulice, potom i Milutina Vujičića sa "Karađorđa".

Čukarički: Petrović - Ćirković, Šapić, Puškarić, Kamenović - Kovač, Kajević - Vidosavljević, Mićin, Birmančević - Tedić.

Radnički: Ristić - Todorovski, Stevanović, Runze (46. Miloradović), Letić - Pejović, Pantelić - Čumić, Knežević, Subotić - Mihajlović.

Vojvodina - Mladost 20.00

Polufinala su 10, a finale 24. juna. Partizan je četvorostruki uzastopni osvajač trofeja.

16:17

Kamenović i Birmančević izlaze, Stevanović i Dilan Ortiz su na terenu od 57. minuta.

16:17

Drugi penal, prva odbrana!

Simović je drugi penal dosudio već u 55. minutu, ovog puta kod centaršuta Čumića sa desne strane i klizećeg kapitena domaćih Šapića.

Lopta jeste pogodila Šapića u lakat, mada je on žustro tvrdio da je držao ruku uz telo.

Arbitar iz Lovćenca nije oklevao, ali ni pokazao drugi žuti kapitenu Čukaričkog kada je nastavio da se buni u trenutku dok je Mihajlović čekao da izvede penal.

Ovo odugovlačenje se očigledno isplatilo Čuki, često dekoncentrisani Mihajlović dva puta nameštao je loptu, a Petrović ga pročitao i zabeležio sjajnu intervenciju

16:06

Kinez ostao u svlačionici

Hao je odigrao samo 45 minuta, Batak će drugo poluvreme početi sa Miloradovićem.

Veselinović ništa nije menjao.

15:59

Tončev živahan, bicikl na tribinama!

"Nema mnogo publike, posebno ne organizovanog navijanja, ali prvi čovek Radničkog, Ivica Tončev, zna da pokaže emocije u loži posle svakog dobrog poteza Nišlija", javio se sa pauze kolega Dušan, kojem nije promakao ni bicikl na tribinama.

15:58

Tedić srušen, Tedić izveo

15:51

Penal!

U poslednjem minutu igre prvog poluvremena, kapiten gostiju Todorovski "zaskočio" je Tedića na ivici šesnaesterca, pred sudijom Simovićem, a ovaj bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Simovićev zvižduk nije se ni završio, oboreni Tedić već je sa loptom "pod miškom" koračao ka mestu odakle će poslati Ristića u jednu, a loptu u drugu stranu - istu u koju je plasirao penal za izjednačenje u drugom poluvremenu utakmice sa Vojvodinom prošlog vikenda u Superligi.

Devetim golom u sezoni, budući fudbaler Mančester sitija vratio je Čuku u igru minut pre odlaska na odmor.

15:42

"Čukarički previše traži Petra Mićina, a pozajmljeni igrač Udinezea za sada nije uradio mnogo korisnih stvari", primetio je Dušan sa tribina.

U međuvremenu, Kovač je predao loptu u noge Todorovskom na 30 metara od svog gola, kapiten "Reala sa Nišave" odigrao odmah u prostor za Mihajlovića, a centarfor gostiju brzopleto šutirao pored stative Petrovićevog gola i propustio priliku da povisi na 0:3.

Veselinović ne veruje šta gleda!

15:42

Birmančević u mrežu!

Ali onu zaštitnu, iza gola, da ne idu na parking...

15:36

Čumić, NE staje!

Od prvog minuta, Čumić se poigravao sa kolegom iz mlade reprezentacije Kamenoviću.

U 23. minutu mu je pobegao i savladao Petovića (izgleda) iz prvog pokušaja, ali je svakako potvrdio svoj drugi gol na meču, a četvrti ove godine protiv istog rivala.

Već je 0:2.

15:34

"Kinez Runze Hao, sin najboljeg strelac u istoriji reprezentacije Kine, igra drugi meč za Radnički, nakon što im je na debiju doneo bod golom u 93. minutu u Kruševcu", javio se sa Brda naš reporter Ninković.

15:29

Kazna - odmah!

Ako nije Kajević, Čumić jeste...

Pogledajte lepu akciju budućeg fudbalera Olimpijakosa iz 14. minuta, iz koje je postigao treći pogodak protiv Čukaričkog ove godine. Kao na igrici...

15:28

Pogledajte Kajevićev promašaj...

15:12

Kajević!?

Ako nije promašaj sezone u Srbiji, onda je promašaj sezone u Kupu.

Igrao se 8. minut kada je Birmančević zaludeo driblinzima čuvara na desnom boku i uputio idealan centaršut u šesnaesterac, a Kajević tamo - potpuno sam - promašio kompletan gol statičnog Ristića.

15:04

Počelo je!

Oba tima su u formacijama 4-2-3-1, vreme je idealno za igru, teren takođe, a tribine - prazne!

15:03

Čuka takođe oslabljena...

Beli su se već pomirli da do kraja sezone neće moći da računaju na kapitena Docića, dok je Ndiaje zatražio izmenu zbog povrede još u prvom poluvremenu utakmice u Novom Sadu za vikend. Danas ih nema u postavi, ali je tu Birmančević koji je bio rovit.

14:54

Gosti bez dvojice štopera...

Nišlije će danas na Brdu igrati bez startnog para štopera. Maslać je isključen u Kruševcu za vikend, a 18-godišnji Mitrović doživeo povredu na tom meču.

14:50

Ove sezone: 1-1 (1:2)

Ove sezone u Superligi: Čukarički - Radnički 1:0 (Kajević 80), Radnički - Čukarički 2:0 (Čumić 63, 81).

14:48

Kup? Jedini način!

Posle prvog post-pandemijskog kola, u kom je TSC deklasirao Javor 6:1, Čukarički remizirao sa Vojvodinom u Novom Sadu, a Radnički sa Napretkom u Nišu rezultatima 1:1, današnji rivali do Evrope mogu da stignu, najverovatnije, samo osvajanjem Kupa.

Dmaćin zaostaje pet, gost deset bodova za trenutno četvrtoplasiranim timom Superlige, koji neće ići u kvalifikacije za Ligu Evrope samo ako tim "ispod" njih na tabeli trijumfuje u Kupu.