HSV opet "izvisio": Opet četvrti, opet bez baraža, na kraju - debakl!

Timu iz Hamburga je, ispostavilo se, "glave došao" poraz od Hajdenhajma u prošlom kolu…

2. Bundesliga 34. kolo HSV bez baraža Izvor: Pool/Getty Images Europe

Nakon elitnog njemačkog ranga, koji je završen juče, danas je utakmicama 34. kola spuštena zavjesa i na takmičenje u "Cvajti".

Najveći gubitnik svakako je velikan HSV, kojem je bila potrebna pobjeda ili remi sa Sandhauzenom, uz poraz Hajdenhajma od Arminije, kako bi 2. i 6. jula u dvomeču sa Verderom odlučivao o 18. članu elite za sezonu 2020-21.

Ovo drugo se dogodilo jer je šampion "Cvajte" ništa nije prepustio slučaju – trijumfovao je rezultatom 3:0, uz golove Fabijana Klosa, Andreasa Foglzamera Džonatana Klausa.

Ovo prvo, međutim, nije…

HSV je na svom terenu doživio debakl od Sandhauzena koji se nalazi u "zlatnoj sredini" (1:5). Već nakon dvadesetak minuta, tim iz Hamburga je bio "grogiran" poslije autogola Rika van Drongelena i pogotka, ali se tračak nade pojavio u 62. minutu, kada je Aron Hant bio precizan iz jedanaesterca.

HSV-u je tada za baraž bio potreban još samo jedan gol jer bi se eventualnim remijem na kraju izjednačio sa Hajdenhajmom na trećem mjestu po broju bodova, ali bi bio u prednosti zbog bolje gol-razlike.

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Nije ga postigao – ali je za to primio čak tri do kraja susreta, za potop ambicije da se u julu ponovo nazove učesnikom elite. Umjesto toga, moraće i treću sezonu zaredom da igra u "Cvajti".

Ispostavilo se na kraju, da je HSV-u "glave došao"poraz od Hajdenhajma u prošlom kolu.

Imao je 0:1 do 80. minuta, a onda u posljednjih desetak minuta sve ispustio i doživio poraz (2:1), pa mu se na kraju ponovila prošla sezona, kada je takođe bio četvrti u drugoligaškom društvu.

Iz iste su na kraju ispali Vihen i Dinamo Drezden, dok će Nirnberg igrati u baražu protiv trećeplasiranog tima treće lige.

Tamo je do kraja takmičenja preostalo da se odigraju još dva kola, a na trećoj poziciji je u ovom trenutku Braunšvajg.

Članovi elite, inače, postali su Arminija i Štutgart.