Mihajlović s 10 igrača pokorio "Meacu": Preokret režirao dvojac iz Gambije

Fantastičan preokret Bolonje protiv Intera na "Đuzepe Meaci"...

Inter - Bolonja 1:2, Serija A, 30. kolo Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Inter je u nedjelju protiv Bolonje imao sve, a dobio je ništa!

Plavo-crni su imali gol prednosti, propustili su još sijaset šansi i imali igrača više, ali su na kraju ostali potpuno kratkih rukava!

INTER - BOLONJA 1:2 (1:0)

Iz "keca u dvojku" odigrali su izabranici Siniše Mihajlovića i pokazali da tradicija nije potpuno nevažna! Bolonja je stigla do četvrtog trijumfa u posljednjih osam mečeva na "Đuzepe Meaci" čime ne može da se pohvale mnogo veći klubovi, ali što je još važnije, potpuno vratila u trku za plasman u Ligu Evrope.

Za preokret se u posljednjih 15-ak minuta postarali dvojica momaka iz Gambije - Musa Džuvara i Musa Barou!

A kako je sve izgledalo na terenu, činilo se da će Inter zabilježiti laganu pobjedu, možda ne "šesticom" kao protiv Breše u prethodnom kolu, ali sigurno ubjedljivu...

Romelu Lukaku je u susret otvorio u 13. minutu pogodivši mrežu gostiju, ali je sudija Luka Paireto vidio igranje rukome Belgijanca i poništio pogodak Intera.

Devet minuta kasnije, plavo-crni su ipak poveli poslije odlične akcije u četiri poteza.

Ešli Jang je primirio dijagonalu na lijevoj strani i uputio centaršut u peterac, gdje je najviše skočio Lautaro Martinez, pogodivši stativu, da bi odbijenu loptu u mrežu pospremio Lukaku - 1:0.

Jang je bio vrlo blizu pogotka u 29. minutu kada je poslije odličnog prodora po lijevoj strani gađao suprotni ugao, međutim golman Bolonje Lukaš Skorupski je vršcima prstiju odbranio njegov udarac.

Potom se Lautaro našao ispred Skorupskog, ali je izblokiran u presudnom trenutku, pa je propala nova šansa Intera.

U finišu prvog poluvremena počeli su da se bude izabranici Siniše Mihajlovića...

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Uzzvratili su kontranapadom u 34. minutu preko Rikarda Orsolinija, koji se našao oči u oči sa golmanom Samirom Handanovićem, a Slovenac sjajnom reakcijom spriječio izjednačenje.

Ponovo je Handanović nekoliko minuta kasnije intervenisao nakon nove prilike Orsolinija, da bi početkom drugog poluvremena Bolonja uspjela i da pogodi stativu nakon udarca Muse Baroa.

Kad je Bolonja ostala sa 10 igrača zbog crvenog kartona Roberta Sorijana, koji je isključen zbog vrijeđanja sudije Paireta, očekivao se završni udarac Intera, koji je i uslijedio i to iz penala, koji je opravdano dosudio arbitar.

Lautaro Martinez je preuzeo odgovornost, Skorupski je odbranio jedanaesterac, a potom i odbijanac Roberta Galjardinija.

Taj trenutak podigao je goste iz Bolonje koji su uprkos igraču manje u polju izjednačili u 74. minutu pogotkom Muse Džuvare, gambijskog napadača, koji je udarcem sa 16 metara pogodio mrežu - 1:1.

Tri minuta kasnije "pocrvenio" je i Interov Alesandro Bastoni nakon drugog žutog kartona pa su oba tima ostala sa desetoricom na terenu, što je Bolonja iskoristila za potpuni preokret.

Sijevnula je kontra Mihajlovićevog tima, odličnu dijagonalu uputio je Nikolas Domingez na lijevu stranu, gdje je drugi Gambijac Musa Barou rutinski završio za šokantan preokret na "Meaci" - 1:2.