Iz dva udarca: Santi Kasorla riješio "kvalifikacije" za Evropu

Autor Nikola Janković

Hetafeu ostaje da brani Ligu Evrope, Viljareal ide pravo na sljedeću žrtvu - Sevilju.

Primera-rezultati-tabela-TV-prenosi-Sportklub-raspored-Betis-Osasuna-Barselona-Espanjol Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Santi Kasorla plasirao je obje lopte sa 11 metara večeras na praznom "Koluseumu", devetim i desetim golom u sezoni ostavio direktnog rivala za Ligu Evrope na četiri boda zaostatka i proglasio trku sa Seviljom za Ligu šampiona - zvanično - otvorenom.

Ugo Duro uspio je u 80. minutu da "poništi" Kasorlin prvi gol sa "bijele tačke", ali je samo tri minuta kasnije stigao još jedan, poslije čega je Ruben Pena duboko u nadoknadi vremena postavio konačnih: Hetafe - Viljareal 1:3 (0:0).

Kasorla je prošle sezone, prve od povratka iz agonije u Arsenalu za koji je nastupio ukupno 23 puta za dvije i po godine zbog užasne povrede zgloba, postigao četiri pogotka. Ove već deset.

Ovaj majstor fudbala će uskoro napuniti 36.

U istom terminu 35. runde Primere, Nabil Fekir blistao je na "Viljamarinu" i "nacrtao" oba gola svog tima za svega 25 minuta igre. Na ostalima je bilo da dovrše akcije "ispaljene" iz nogu veštog francuskog driblera: Betis - Osasuna 3:0 (2:0), što je tek druga pobjeda zeleno-bijelih u post-pandemijskom periodu.

Goste iz Pamplone "dokusurili" su u nadoknadi vremena Barsini đaci - Kristijan Teljo kao asistent i Karles Alenja kao strijelac.