SPAS u 89. minutu: Valensija je, NEKIM ČUDOM, još u igri za Evropu

Autor Dušan Ninković

Momak iz Južne Koreje je fantastično pogodio bliži ugao za gol koji donosi tri boda.

Primera 35 kolo Valensija - Valjadolid 2-1 Izvor: Eric Alonso/Getty Images Europe, Getty Images/Eric Alonso

Vodili su od 30. minuta, zatim strepili od 47, ali na kraju ipak, nekako, stigli do pobjede protiv Valjadolida.

Jedan od timova kojima je pauza u prvenstvu najmanje prijala, Valensija, još pokušava da se domogne Evrope.

VALENSIJA - VALJADOLID 2:1 (1:0)

Bila je ovo tek druga pobjeda Valensije od kako se prvenstvo u Španiji nastavilo. Ranije su savladali Osasunu, a u preostalim rundama su upisali dva remija i čak četiri poraza.

Zato im pobjeda nad Valjadolidom, koju je Li Kang In donio golom u 89. nevjerovatno bitna.

Bio je veoma lijep i precizan udarac momka iz Južne Koreje, kom je loptu na ivici kaznenog prostora ostavio Kondogbija.

Valensija je povela nakon greške gostujućih fudbalera i brze akcije koju je na drugoj stativi krunisao Gomez. Nekoliko minuta nakon početka nastavka uzvratio je Garsija, koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru tima sa Mestalje.

U jednom veoma izjednačenom meču Valensija možda nije ni zaslužila cijeli plijen, ali je minijatura mladog napadača ostavila bodove timu koji pokušava da se domogne Lige Evrope.