Trivunovićev GOŠK solidan na "Grbavici", ali ipak poražen od Želje

Željezničar je u petak predveče na sarajevskoj "Grbavici" savladao GOŠK iz Gabele rezultatom 2:1 (2:0) u pripremnoj utakmici za novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Željezničar - GOŠK 2:1, pripremna utakmica Izvor: Anadolija/Damir Hajdarbašić

Izabranici Amara Osima su već u prvom poluvremenu stekli dvostruku prednost nad federalnim prvoligašem nakon pogodaka Mehmeda Alispahića u 17. i Ivana Lendrića u 40. minutu.

Međutim, gosti iz Gabele, koje s klupe predvodi Banjalučanin Vule Trivunović, smanjili su početkom nastavka golom Nikole Šunjića, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz na "Grbavici" prvenstveno zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Želje Irfana Fejzića.

Plavi će na startu nove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine dočekati mostarski Velež, koji je takođe danas bio uspješan u pripremnom meču sa Tuzlom siti (3:0).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Sadiković, Kosorić, Šehić, Bojo, Alispahić, Subašić, Štilić, Veselinović, Lendrić. Trener: Amar Osim

GOŠK: Lukač, Šivšić, Rizvanović, Despotović, Arsić, Jusufbašić, Šantić, Savić, Turanjanin, Radić, Oleksandr Lovinjuk. Trener: Vule Trivunović