Velež razbio Tuzlu siti u pripremnoj utakmici!

Fudbaleri Veleža deklasirali su u petak Tuzlu siti (3:0) u prijateljskom susretu odigranom u Tomislavgradu.

Velež - Tuzla siti 3:0, pripremna utakmica Izvor: FENA/Miroslav Petrović

U prvih 45 minuta igre, "rođeni" su stekli minimalnu prednost golom Denisa Zvonića, da bi u nastavku izabranici Feđe Dudića potpuno zagospodarili terenom i dokusurili rivala iz Simin Hana.

Na 2:0 povisio je u 53. minutu Obren Cvijanović, koji je bio jedan od najboljih Mostaraca, da bi konačan rezultat postigao rezervista Fejsal Mulić iz penala u 73. minutu.

Na startu Premijer lige BiH, koja bi trebala da počne 1. avgusta, Velež će biti gost na "Grbavici" protiv Željezničara, dok će Tuzla siti putovati u Široki Brijeg.

VELEŽ: Bobić, Zvonić, Bihorac, Ćosić, Ćivić, Radovac, Hasanović, Pršeš, Vehabović, Ćatić, Brandao.Trener: Feđa Dudić

TUZLA SITI: Muminović, Đerić, Kojić, Kostić, Rugašević, Beganović, Karjašević, Nukić, Mesinović, Ubiparip, Ramić. Trener: Zlatan Nalić