Dva PENALA za spas Juventusa i KRAJ trke za Skudeto?!

Dva puta Atalanta je vodila, ali je Ronaldo golom iz penala u 90. minutu spriječio prvi trijumf Atalante u Torinu poslije više od tri decenije.

Serija A 32 kolo Juventus - Atalanta 2-2 Izvor: Fabio Ferrari/LaPresse

Golovima Iguaina i Dibale ekipa Juventusa jesenas je preokrenula i slavila 3:1 protiv Atalante, a klub iz Bergama ponovo je ostao praznih ruku.

Atalanta jeste osvojila bod remijem 2:2, ali je ostala bez prve pobjede u Torinu poslije više od tri decenije.

Dva puta vodili su gosti iz Bergama, ali je Juventus iz dva PENALA stigao do izjednačenja i remija kojim je zadržao velikih osam bodova nad Lacijom koji je u očajnoj formi.

Ekipa Đanpjera Gasperinija nadigrala je Juventus i bila nadomak prve pobjede u Torinu još od 1989. godine, međutim, dva puta lopta je pogodila igrače Atalante u ruku u šesnaestercu i to je bilo dovoljno da "Stara dama“ izbjegne drugi poraz u nizu.

JUVENTUS - ATALANTA 2:2 (0:1)
/Ronaldo 55 penal, 90 penal - Zapata 16, Malinovski 81/

Praktično ni iz čega Kristijano Ronaldo poništio je vođstvo gostiju za koje su zaslužni najbolji „paker“ Serije A, Papu Gomez i napadač Duvan Zapata.

Lopta je u 55. minutu pogodila De Rona u ruku, a Kristijano Ronaldo pretvorio je jedanaesterac u svoj 27. pogodak u sezoni.

Ni poslije toga osmostruki šampion nije uspio da nametne svoju igru Atalanti koja ga je "ubijala“ presingom, pogotovo u prvom poluvremenu kada je Juve uputio samo jedan udarac u okvir gola.

Jeste Sarijeva ekipa umrtvila derbi 32. kola, ali deset minuta prije kraja novi šok!

Malinovski je pogodio za 1:2 i osim navijača Juventusa vjerovatno dodatno iznervirao i fanove Lacija koji su u prethodna tri kola propustili šansu da zakomplikuju šampionsku trku.

Ali Juventus je Juventus! I ponovo se izvukao sa penala!

Istini za volju, potpuno opravdanog nakon što je lopta pogodila nesrećnog Luisa Murijela koji je zamijenio Zapatu, a onda donio prevagu na pogrešnoj strani terena.

Ponovo je Ronaldo šutirao u Golinijevu desnu stranu, golman Atalante ga je pročitao, ali nije uspio da spriječi njegov novi pogodak za velikih 2:2.

Atalanta je tako propustila priliku da poslije 30 mečđusobnih duela konačno savlada Juventus u Seriji A, ali i da izbije na drugo mjesto sa samo šest bodova zaostatka.

Juventus je povećao prednost nad Lacijom na osam bodova, odnosno devet nad Atalantom