Nisu baš svi Rimljani izgubili!

Srećom po "vučicu" protivnik u subotu uveče bila je otpisana Breša.

Serija A 32. kolo Breša - Roma 0-3 Izvor: Pier Marco Tacca/Getty Images Europe

Lacio i Roma kao da se utrkuju od "restarta" Serije A ko će više razočarati svoje navijače, ali "vučica" ipak nije uzvratila na poraz "lacijala" samo dva sata ranije.

Golovima Facija i Kalinića ekipa Rome savladala je Brešu i nekako stigla do polovičnog uspjeha u nastavku sezone – tri pobjede i tri poraza.

Breša – Roma 0:3 (0:0)
/Facio 48 – Kalinić 63, Zaniolo 74/

Pitanje je kakav bi bio učinak ekipe Paula Fonseke da na suprotnoj strani u subotu nije imala Brešu, tim koji je već otpisan i koji odbrojava posljednje dane u Seriji A.

I takva Breša uspjela je da sačuva svoju mrežu u prvih 45 minuta, ali istini za volju više zahvaljujući Nikoli Kaliniću koji je upropastio dva zicera u prvom poluvremenu.

Poslije "nule" u prvom poluvremenu, sve se otvorilo u drugom poluvremenu u kojem je Breša pokazala zašto je na pretposljednjem mjestu.

Njena odbrana loše je reagovala poslije kornera u 48. minutu, a još gore golman Lorenco Andrenaći koji je udarac Facija skrenuo u svoj gol, a onda bespotrebno pokušavao da ju izbaci iz njega.

Sat na ruci Đanluke Kalvarezea se već oglasio - GOL!

Za promašaje u prvom dijelu Kalinić se iskupio golom u 62. minutu kada se odlično ubacio između ponovo loše zadnje linije Breše i ponovo lošeg Andrenaćija.

Hrvatski napadač rutinski je završio akciju za 2:0, a malo je nedostajalo da nešto kasnije "makazicama“ povisi prednost "vučice“.

Učinio je to 73. minutu Nikolo Zaniolo, koji je u međuvremenu ušao u igru.

Moglo je da bude još golova, međutim, Mirante je odbranio zicer sa pet metara Toregrosi, a Džeko je zatresao po jednom prečku i stativu, pa je utakmica završena identičnim rezultatom kao njihov prvi duel – 3:0!

Poslije druge pobjede u nizu "vučica" se učvrstila na petom mjestu sa 54 boda, ispred Napolija (51) i Milana (49) koji se sutra sastaju u nedjeljnom derbiju 32. kola.