NIsu igrali fudbal četiri meseca, pa dali devet golova za sat vremena

Autor Nebojša Marković

Parižanima je to baš nedostajalo...

Pari-sen-Zermen-Le-Avr-9-0-prijateljska-utakmica-pred-navijacima-Francuska Izvor: Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Pari sen Žermen je poslednju utakmicu odigrao 11. marta u Ligi šampiona, kada su izbacili Borusiju Dortmund, ali su na sledeću morali da čekaju sve do 12. jula.

A kada su se već toliko zaželeli fudbala, onda su se baš pokazali protiv Le Avra. Savladali su ih 9:0!

Ali ni to nije baš cela priča. PSŽ je protiv drugoligaša slavio rezultatom koji su postavili već u 60. minutu meča!

Očigledno su se igrači Tomasa Tuhela zaigrali, željni prave utakmice, na početku priprema za finiš sezone koji ih očekuje. PSŽ će 31. jula igrati finale Liga kupa Francuske protiv Liona, a onda 12. avgusta protiv Atalante u četvrtfinalu Lige šampiona.

Zbog toga su brzo počeli da se pripremaju nakon prekinute sezone u francuskoj Ligi 1. Mauro Ikardi je bio dvostruki strelac već do 20. minuta, jedan je dodao Mbape, a onda još dva Nejmar - bilo je 5:0 u 43. minutu meča.

U poluvremenu je Tuhel napravio devet izmena, ali je od 50. do 60. minuta njegov tim svejedno postigao još četiri gola.

Dva su bila delo Pabla Sarabije, a po jedan Idrise Geja i mladog Arnoa Muinge.