Drugi pripremni trijumf Sarajeva, Marinović zadovoljan napretkom

Fudbaleri Sarajeva su u nedjelju deklasirali federalnog ligaša Goražde rezultatom 4:0 (2:0) u okviru priprema za novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sarajevo - Goražde 4:0, pripremna utakmica Izvor: Anadolija

Poslije minimalca nad Bosnom u Visokom, "bordo" tim je zabilježio danas u Butmiru ubjedljivu pobjedu na pripremama.

Šampion BiH je poveo u 16. minutu pogotkom Mersudina Ahmetovića, potom je Ivan Jukić udvostručio prednost u 30. minutu, da bi u nastavku autogolom jednog igrača Goražda i poslije penala koji je realizovao Krste Velkoski postavljeno konačnih 4:0.

Ovo je bila druga pobjeda u dvije do sada odigrane prijateljske utakmice Sarajeva, a sljedeća utakmica za bordo momke na rasporedu je u srijedu protiv tuzlanske Slobode.

"Mogu biti zadovoljan današnjom utakmicom, pokazali smo dosta dobrih stvari. U odnosu na prošlu utakmicu dosta smo napredovali, igra je bila dosta brža i tečnija. Uvijek može bolje naravno, možda smo mogli biti bolji u završnici, ali sve u svemu zadovoljan sam", rekao je trener koševske ekipe Vinko Marinović.

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Bešić, Dupovac, Pidro, Miličević, Oremuš, Mustedanagić, Jukić, Tatar, Ahmetović.

U drugom poluvremenu priliku su dobili: Džafić, Šabanović, Miličević, Dupovac, Salčin, Đokanović, Oremuš, Mustedanagić, Kruz, Velkoski i Hajdarević.