"Trešnjice" padaju u Čempionšip poslije 5 godina

Autor Jovan Terzić

"Žabica", pa VAR riješili pitanje pobjednika u Bornmutu.

Premijer-liga-Bornmut-Sautempton-rezultat Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe

Nada i dalje postoji, ali je samo teoretska...

Po svemu sudeći, Bornmut će se poslije pet godina vratiti u Čempionšip.

"Trešnjice" su u veoma važnoj utakmici za opstanak u Premijer ligi izgubile na svom stadionu od Sautemptona 0:2 i sada im je potrebno da Votford - koji ima tri boda više - izgubi u utorak od Mančester sitija kod kuće, a potom i od Arsenala u Londonu.

Neće to biti iznenađenje, ali uz to je Bornmutu potrebno i da ubjedljivo savlada Everton u gostima.

U suprotnom, izabranici Edija Haua vraćaju se u niži rang, iz kog su pobjegli 2015.

Od tada je Bonmut osvajao 16, 9, 12. i 14. mjesto u društvu najboljih engleskih klubova. Vidjećemo šta će biti na kraju ove sezone, ali po prikazanom ove nedjelje, crveno-crni su i zaslužili da se pridruže posljednjeplasiranom Noriču.

Iako za Sautempton ovaj duel nije imao rezultatski značaj, gosti su bili ti koji su pokazali da im je više stalo do pobjede.

Poveli su u 41. minutu preciznim udarcem Denija Ingsa, koji je "žabicom" matirao Arona Ramsdejla i postigao svoj 21. prvenstveni gol ove sezone.

Imao je napadač "svetaca" priliku za još jedan, ali mu je Ramsdejl u 59. minutu odbranio penal.

U četvrtom minutu nadoknade Bornmut je uspio da pogodi za izjednačenje, međjutim, VAR je pokazao da se radi o ofsajdu, pa se rezultat na semaforu nije mijenjao, ali jeste par minuta kasnije, kada je Če Adams postigao i drugi gol za Sutempton.