Poluvrijeme od 58 minuta i Čelsijevo 14. finale!

Autor Jovan Terzić

"Plavci" za trofej protiv gradskog rivala.

FA-kup-polufinale-Celsi-Mancester-junajted Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe

U finalu FA kupa za sezonu 2019/20. gledaćemo duel londonskih rivala:

1. avgusta na Vembliju, nažalost praznom, za trofej će se boriti Arsenal i Čelsi.

"Tobdžije" su u subotu savladale Mančester siti 2:0, a dan kasnije "plavci" bili mnogo bolji od Mančester junajteda - 3:1.

Ekipa Nemanje Matića (igrao cijeli meč) u finišu je uspjela da ublaži poraz golom Bruna Fernadeša iz penala (85), inače je konstantno bila u podređenom položaju, a individualne greške odvele su je u poraz.

Prvo je kompletna odbrana bila statična duboko u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Olivije Žiru doneo prednost Čelsiju, zatim je David de Hea slabo reagovao na šut Mejsona Maunta u prvom minutu drugog dijela, a onda je i Hari Megvajer postigao autogol u 74.

Čelsiju će ovo biti 14. finale FA kupa, a dosad je osam puta bio uspješan, dok će Arsenal igrati za svoj 14. trofej, u čak 21. finalu najstarijeg fudbalskog takmičenja!

Inače, prvo poluvrijeme večerašnje utakmice trajalo je čitavih 58 minuta, pošto se u dva navrata ukazivala pomoć igračima zbog sudara glavama. Oba puta akter je bio Erik Baji, koji je morao da bude i zamijenjen zbog toga.

Srećom, prilikom izlaska sa terena bio je pri svijesti i mogao da hoda, ali je svakako otišao u bolnicu na detaljna ispitivanja.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.