Lendrić "upropastio" derbi, Željina tri gola za tri boda

Sarajevski Željezničar mnogo lakše nego što se očekivalo stigao do ubjedljive pobjede nad Veležom.

Očekivalo se da Velež bude mnogo “tvrđi orah” na Grbavici, međutim, Željezničar je počeo sezonu sa lagana tri boda.

Ekipa Amara Osima slavila je 3:0 zahvaljujući odlično raspoloženom Ivanu Lendriću koji je podijelio dvije asistencije, a onda i sam zatresao mrežu gostiju.

Ko zna kako bi se odvijao ovaj meč da je Mulić u 12. minutu pogodio u situaciji “jedan na jedan”.

Napadač Veleža poslije nespretne reakcije Sadikovića našao se iza kompletne odbrane Željezničara, ali mu je Erić odbranio čist zicer.

Samo pet minuta kasnije uslijedila je kazna. Lendrić je ubacio za Juričića koji je postigao pogodak na svom debiju za “plave”.

Već u 21. minutu bilo je 2:0, ponovo je Lendrić asistirao, ovog puta za Mujezinovića i Bobić je ponovo savladan.

Samo pola sata trebalo je ekipi Amara Osima da potpuno demolira protivnika, dvostruk strijelac Lendrić šutirao je sa ivice šesnaesterca i pogodio – 3:0.

Gosti iz Mostara nisu mnogo pokazali ni u nastavku, tek u finišu Erić je u par navrata morao da se potrudi i odbrani pokušaje Ovčine i Cvijanovića.

Željezničar: Erić – Stevanović, Ikić, Kosorić, Šehić – Sadiković, Hajdarević, Mujezinović (Subašić od 65. (Milićević od 87.)), Bekrić (Blažević od 82.) – Juričić (Štilić od 65.), Lendrić (Hajrić od 82.).

Velež: Bobić – Ćosić, Zvonić, Chesmedijev, Čivić – Radovac, Pršeš – Brandao, Vehabović, Cvijanović – Mulić. Još su igrali: Osmić, Bihorac, Ferreyra, Zeljković, Ovčina.