Borac postigao četiri gola u prvom poluvremenu prvi put od marta 2009!

Dva puta u istoriji Premijer lige BiH banjalučki tim je poentirao četiri puta u prvom dijelu igre, a posljednji put se to desilo prije više od 11 godina...

FK Borac četiri gola prvo poluvrijeme prvi put od marta 2009. godine Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Sjajno su fudbaleri Borca startovali u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Jesu, istina, bili veliki favoriti pred duel sa ekipom Mladosti iz Doboja kod Kaknja, ali ni najveći optimisti u armiji navijača, koji su, nažalost, zbog pandemije korona virusa meč morali da posmatraju putem malih ekrana, nisu mogli da pretpostave da će šest lopti završiti iza leđa Semira Bukvića.

Golman gostujućeg sastava je četiri puta kapitulirao u prvom poluvremenu, što je prvi put još od marta 2009. godine da je jedna generacija Borčevih fudbalera "spakovala" protivničkoj ekipi četiri gola tokom prvih 45 minuta igre!

Posljednji put, do sinoć, to se dogodilo 21. marta 2009. godine, u 19. kolu, kada su "crveno-plavi" ugostili Zvijezdu iz Gradačca.

Meč je završen rezultatom sa pauze (4:0), a, interesantno, strijelci tri od četiri gola i danas brane Borčeve boje!

Dva puta je, naime, mrežu Gradačačana zatresao sadašnji kapiten Borca Stojan Vranješ, jedan gol, vodeći, postigao je Saša Kajkut, dok je sudbinu nemoćnog tima tada zapečatio Marko Maksimović.

Zanimljiv je, svakako, podatak da je i tada trener kluba iz Platonove ulice bio Vlado Jagodić.

Inače, još samo jednom se od osnivanja Premijer lige BiH 2002. godine dogodilo da Borac postigne četiri gola tokom prvog poluvremena.

Bilo je to 15. novembra 2003. godine, u okviru posljednjeg jesenjeg kola, kada je u Banjaluci "nastradao" Rudar Ugljevik. Kao i sinoć, i tad je meč završen rezultatom 6:0.

Tad su za Borac u prvom poluvremenu pogađali Dejan Miljanić (dva puta), Branimir Ivanišević i Sergej Kunovac.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.