Turci nisu ništa posebno, "tukli" ih Mađari: Nova mlada zvezda donela veliku pobedu!

Autor Nebojša Marković

Ovako je bilo na drugom meču u našoj grupi Lige nacija.

Turska - Mađarska 0:1 Turci nisu ništa posebno, "tukli" ih Mađari Izvor: STR/AP, Tanjug

Srbija je izgubila u Rusiji u prvom meču u novoj sezoni Lige nacija, a u drugom meču u grupi njihov naredni protivnik upisao je poraz. Turska je poražena na domaćem terenu u Sivasu od selekcije Mađarske!

TURSKA - MAĐARSKA 0:1 (0:0)
/Soboslaji 80/

Trenutak odluke odigrao se desetak minuta pre kraja meča, kada je talentovani 19-godišnji Dominik Soboslaji uspeo da matira Ugurčana Čikara i donese veliki trijumf Mađarskoj.

Gosti su se odlično snašli u Turskoj i nisu imali problem da pokažu ofanzivnu igru u brzim tranzicijama, pa su tako čak pet puta testirali golmana domaćih.

Turska je imala svoje pokušaje, pre svega preko Hakana Čalhanoglua, ali činjenica je da se na svom terenu nisu baš idealno pokazali.

Turke sada očekuje put u Beograd, gde će u nedelju uveče gostovati Srbiji u meču koji će za obe ekipe biti važan kako bi se u ranoj fazi takmičenja izbeglo poslednje mesto u grupi, koje bi moglo da vodi nazad u C diviziju Lige nacija.

TABELA: Rusija 3, Mađarska 3, Turska 0, Srbija 0.

Izvor: STR/AP, Tanjug

U diviziji B, osim grupe u kojoj igra Srbija, igrani su mečevi i u grupi 4, gde je Bugarska propustila priliku da savlada Irsku na domaćem terenu - 1:1. Šejn Dafi je gostima doneo bod u 93. minutu meča. Velšani su u toj grupi u Finskoj slavili minimalnim rezultatom - 1:0.

Grupa 3 u okviru C divizije je donela dva nerešena rezultata. Slovenija i Grčka su odigrale bez golova, dok je Moldavija na domaćem terenu remizirala 1:1 protiv takozvanog "Kosova".

U diviziji D, u okviru grupe 1, ranije tokom dana Letonija i Andora su remizirale 0:0, dok su Farska Ostrva u finišu stigla do velikog preokreta protiv Malte i pobede 3:2.