Takozvano Kosovo izbeglo četvrti poraz u nizu i izbilo na 1. mesto u grupi

Autor Nikola Janković

Ekipa švajcarskog stručnjaka Bernara Šalanda dominirala je ovog četvrtka uveče na stadion u "Enio Tardini" u Parmi od prvog do poslednjeg zvižduka norveškog arbitra Kaija Erika Stena, ali je izbegla poraz tek pogotkom Benjamina Kololjija u 71. minutu.

Moldavija - tzv. Kosovo 1:1 Liga nacija Izvor: MICHAEL REGAN/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Posle jednog poraza u 17 utakmica tokom pune dve godine, i to od Engleske na "Vembliju", reprezentacija takozvanog Kosova debitovala je večeras u trećem rangu UEFA lige nacija četvrtom utakmicom u nizu bez pobede.

Ovog puta, Kosovari nisu izgubili: Moldavija - tzv. Kosovo 1:1 (1:0).

Izvor: MICHAEL REGAN/GETTY IMAGES EUROPE

Serija Kosovara bez pobede:

Češka Republika - tzv. Kosovo 2:1 (0:0)

tzv. Kosovo - Engleska 0:4 (0:1)

Švedska - tzv Kosovo 1:0 (0:0)

Moldavija - tzv. Kosovo 1:1 (1:0)

Ekipa švajcarskog stručnjaka Bernara Šalanda dominirala je ovog četvrtka uveče na stadion u "Enio Tardini" u Parmi od prvog do poslednjeg zvižduka norveškog arbitra Kaija Erika Stena, ali je izbegla poraz tek pogotkom Benjamina Kololjija u 71. minutu, na dodavanje lidera ekipe Valona Beriše.

Fudbaler francuskog Remsa asistirao je 28-godišnjem centarforu Ciriha za njegov četvrti pogodak u dresu međunarodno nepriznate države, koja je tako izbegla četvrti poraz u nizu, računajući vezane neuspehe u finišu kvalifikacija za EURO 2020(+1) i prijateljsku utakmicu sa Švedskom u janauru ove godine.

Jedna od najbeznadežnijih fudbalskih reprezentacija Evrope, koja je u prethodnoj deset godina u takmičarskim utakmicama savladala samo nacionalne timove San Marina i Andore, povela je na stadionu Parme golo Jona Nikoleskua, fudbalera rezervne postave beloruskog Vitbebska.

Prvenac u dresu sa državnim grbom, ovaj 21-godišnjak postigao je u 20. minutu utakmice, ali to na kraju nije bilo dovoljno za tek petu takmičarsku pobedu u deceniji na izmaku.

U istoj grupi, Slovenija i Grčka odigrale su nerešeno bez golova.

Takozvano Kosovo, koje je od dolaska beležilo konstantan napredak na FIFA rang listi i početak drugog ciklusa Lige nacija dočekalo na 115. mestu, i dalje ima priliku da se plasira na naredno Evropsko prvenstvo - poput Srbije - kroz baraž premijernog izdanja novog UEFA takmičenja.

Moldavija: Ćoselev - Mudrat, Posmak, Armas - Pletike, Raca, Jonita, Karp, Ribčjuk - Nikolesku, Kajmakov.

tzv. Kosovo: Murič - Vojvoda, Rahmani, Aliti, Pačarada - Krjeziju, Šalja - Rašica, Beriša, Zeneli - Kololi.