Leotar na vrhu! U Derventi dva crvena, napadi na sudiju i četiri gola!

Burno je bilo u Derventi gdje je ratoborni Tekstilac poražen od Sloge iz Doboja i ostao bez dvojice igrača. Leotar se pobjedom nad Kozarom osamostalio na vrhu

Prva liga RS 5 kolo Tekstilac - Sloga Doboj 1-3 Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević

Iznenadna mjena trenera u Tekstilcu,koji je u prva tri kola upisao dve pobjede, nije urodila plodom.

Nakon što je otpušten Čedomir Ćulum, navodno zbog sukoba sa jednim od čelnih ljudi kluba, zamijenio ga je Mile Lazarević, međutim, ekipa iz Derventa upisala je dva poraza.

Posljednji je doživjela u subotu kod kuće od dobojske Sloge koja je u premijernom meču petog kola Prve lige RS slavila 3:1 i nastavila niz bez poraza u gostima.

Burno je bilo u Derventi, a meč su osim četiri pogotka obilježila i dva crvena kartona, oba za igrače Tekstilca, koji nisu baš sportski podnijeli poraz.

Uzbuđenja u Derventi počela su u 20. minutu kada je Marković doveo goste u vođstvo.

Uspjeli su, međutim, domaći da izjednače prije odlaska na odmor pogotkom Duspare u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku je bilo prilika, međutim, nije bilo uzbuđenja sve do 79. minuta kada je dosuđen penal za Slogu.

Fudbaler Tekstilca Milenko Malović nije se mirio sa odlukom sudije Boška Lazića i pokušao se fizički obračunati sa njim, što su spriječili njegovi saigrači, a on je na kraju zaradio crveni karton.

Jedanaesterac za goste u pogodak je pretvorio Mace.

Samo sedam minuta nakon pogotka Sloge za 2:1 novi crveni karton, ponoivo za Tekstilac.

Ovog puta zaradio ga je Ljubiša Reljić zbog vrijeđanja sudije i domaći su ostali sa igračem više.

Sloga je brojčanu prednost krunisala pogotkom Lukića u nadoknadi za konačnih 3:1.

Velika borba vođena je u Trebinju gdje je Leotar u derbiju petog kola savladao Kozaru 1:0 i tako zasjeo na čelo tabele.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Šipovac u 43. minutu.