Ponovio se novembar 2018: Ljubić i Prnjavor opet kobni za Borac, Banjalučani ispali iz Kupa RS na startu!

Borac nije uspio da savlada prvu prepreku u kup-takmičenju FS RS

Kup RS 2020 2021 Ljubić Borac penalima 3:0 Borac ispao Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor

Ljubić i Prnjavor ponovo su prisjeli banjalučkom Borcu!

"Crveno-plavi" su se danas, u prvom kolu Kupa RS, baš kao i u novembru 2018. godine (u četvrtfinalu trijumfovao Ljubić rezultatom 2:1, op.a) "opekli" na stadionu koji nosi ime ex-fudbalera Borca Siniše Peulića, te se rezultatom 3:0 nakon izvođenja penala oprostili od daljeg učešća u takmičenju koje su posljednji put osvojili 2012. godine.

Nakon 90 minuta u Prnjavoru, nije bilo pogodaka, iako je Borac u drugom poluvremenu vršio veliki pritisak ka golu Vanje Kneževića, u želji da što je moguće prije dođe do pogotka i odvede meč u željenom smjeru.

U tome, ipak, nije uspio, pa je na pitanje o pobjedniku moralo da se odgovori – penalima.

Da stvar za Borac bude još gora, nijedan od izvođača nije uspio da matira Kneževića – ni Radulović, ni Čavić, ni Crnov, dok su nakon promašaja Miloša Drače u prvoj seriji, kasnije bili precizni Milovan Novaković, Duško Subić i Miloš Žižak, pa se Ljubić rezultatom 3:0 plasirao u osminu finala.

LJUBIĆ: Knežević, Žižak, Jagodić, Segić (od 66. minuta Mrzić), Grahovac, Novaković, Todorović, Bosnić (od 69. minuta Subić), Svjetlanović, Komlenović (od 80. minuta Jugović), Drača.

BORAC: Damjanović, Radulović, Crnov, Marković, Ćosić, Kalesić, Cerić (od 57. minuta Brtan), Vojnović, Kruz, Čavić, Borovčanin (od 71 minuta Tahrić).

Sa druge strane, ekipa Krupe lako se obračunala sa srbačkom Slogom, članom zapadne grupe Druge lige Republike Srpske, te trijumfovala rezultatom 2:5, iako se u ranoj fazi meča, neočekivano, suočila sa rezultatskim zaostatkom.

Domaćin je poveo u četvrtom minutu pogotkom Nikole Kopanje, ali su stvari na svoje, očekivano mjesto došle već do početka posljednje trećine prvog poluvremena, obzirom da je Krupa u intervalu od 21. do 29. minuta četiri puta zatresla mrežu rivala.

Prvo je autogol postigao Stefan Maletić, potom je dvostruki strijelac bio Miloš Aćimović, da bi nedugo potom pogodio i Miloš Karišik.

U 58. minutu "pukla je petarda" golom Stefana Nikolića, dok je konačnih 2:5 postavio Kristijan Pantelić osam minuta prije kraja.

SLOGA (SRBAC): Grahovac (od 46. minuta Smiljanić), Vasić, Zukanović, Malbašić, Rakić, Kopanja (od 57. minuta Pantelić), Grbić (od 70. minuta Grgec), Milošević (od 46. Ugren), Nježić, Milojević (od 70. minuta Zelenac), Maletić.

KRUPA: Abdulahović, Karišik (od 54. minuta Makitan), Dujaković (od 46. minuta Modić), Krmar, Palić, Bilal (od 64. minuta Pavlović), Filipović, Maksimović, Aćimović (od 46. minuta S. Nikolić), Andrejić (od 46. minuta Mandić), L. Nikolić.

U trećem meču dana ex-premijerligaš Slavija je tek nakon penal-lutrije uspjela da savlada Famos iz Vojkovića.

Kao i u Prnjavoru, nakon 90 minuta nije bilo pogodaka, a "sokolovi" su penale riješili rezultatom 2:4.

Za domaće precizni su bili Vladimir Frganja i Anes Demirović, dok lopta nije poslušala Tihomira Lalovića i Vladana Milovića.

Sa druge strane, za Slaviju su pogađali Vučina Šćepanović, Denis Čomor, Vladan Mandić i Alen Nuhanović.

FAMOS: Terzić, Frganja, Ćeha, Blažić, Lalović, Milinković (od 55. minuta Otović), Demirović, Elez, Marković, Minić, Mičić (od 83. minuta Lučić).

SLAVIJA: Trifković, Bogučanin (od 85. minuta Škobo), Baban, Popović, Babić (od 55. minuta Šćepanović), Ivanović (od 46. minuta Čomor), Arbinja (od 76. minuta Nuhanović), Perović (od 46. minuta Mandić), Bogičević, Bojanić, Bjeloš.