Kup RS: Radnik i prvoligaši sigurni, čak 11 golova u Modriči!

Odigrano još 12 mečeva šesnaestine finala Kupa Republike Srpske.

Kup RS 2020/21 šesnaestina finala rezultati i strijelci Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Bijeljinski Radnik bez većih problema plasirao se u osminu finala Kupa Republike Srpske, nakon što je na Sokocu savladao Glasinac 3:1, a već u uvodnim minutima meča dva gola postigao je Seid Zukić i tako najavio slavlje premijerligaša iz Bijeljine.

Favoriti su bili sigurni i u ostalim mečevima, a prava goleada viđena je na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Borac iz Kozarske Dubice imao je sreće na žrijebu, jer je za rivala izvukao četvrtoligaša Dobor, pa nije propustio priliku da do vrha napuni mrežu simpatičnog domaćina iz Modriče.

Fudbaleri Borca mreću rivala pogađali su čak 11 puta, od čega su sedam golova dali u prvih 45 minuta, pa su u nastavku malo "stali na ručnu".

Izvor: Promo/FK Borac Kozarska Dubica

Ubjedljivi u gostima bili su dobojska Sloga, Alfa Modriča, Rudar Prijedor, Kozara, Željezničar Sport tim i Podrinje, dok se Leotar namučio u Šamcu, ali je na penale ipak uspio da eliminiše drugoligaša Borac. Sloboda je u duelu prvoligaša na "Mlakvama" eliminisala Tekstilac.

Jedini prvoligaš koji nije uspio da opravda ulogu favorita je Jedinstvo. Tim iz Brčkog poražen je od Gubera u Srebrenici, nakon što je lošije izvodio jedanaesterce. U regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Pogledajte sve rezultate i strijelce mečeva šesnaestine finala najstarijeg takmičenja Srpske.