MONDO Tim kola: Drakulić sa "stotinu ruku" vodio Drinu do slavlja

Čuvar mreže Zvorničana odbranio brojne prilike "rudara", čak i jedanaesterac, te omogućio svom timu da slavi protiv favorizovanog Rudar Prijedora.

MONDO Tim kola 5. kolo m:tel Prva liga RS Dalibor Drakulić odbranio penal igrač kola Drina Rudar 1:0 Izvor: Arena Sport/Screenshot

Protekli vikend na prvoligaškim terenima Srpske u potpunosti je obilježio golman zvorničke Drine Dalibor Drakulić, koji je bio junak susreta protiv favorizovanog Rudar Prijedora.

Već u ranoj fazi meča, domaći su stigli do prednosti. Bila je to odlična akcija, na kraju koje je Nikola Donevski asistirao, a Slađan Stupar "spakovao" loptu u gol Prijedorčana.

Malo ko mogao je očekivati da će pogodak iz sedmog minuta biti jedini na meču, a upravo to se desilo zahvaljujući raspoloženom Drakuliću.

Imali su "rudari" nekoliko izuzetno dobrih prilika, od kojih najbolju u 21. minutu. Dosuđen je kazneni udarac za goste, Demir Jakupović je šutirao, a Drakulić maestralno "pročitao" njegov šut i odbranio.

Drakulić je tako ponio epitet igrača 5. kola m:tel Premijer lige BiH, a u odabranom društvu našla su se i dvojica njegovih saigrača, asistent i strijelac pobjedonosnog gola. Takođe, mjesto najboljeg trenera kola pripalo je strategu Zvorničana Miroslavu Milanoviću.

Na krilima sjajnog Danila Šipovca, fudbaleri Leotara na svojim "Policama" minimalno su slavili u derbiju protiv Kozare, te sa ova tri boda izbrili na čelo tabele, istovremeno nanijevši timu Gradiške prvi ovosezonski poraz.

Konačno su do slavlja, i to prvog na domaćem terenu, stigli fudbaleri Zvijezde 09. Golom Ognjena Stjepanovića porazili su banjalučki Željezničar 1:0, a osim jedinog strijelca, kod ekipe iz Etno sela Stanišići istakao se i defanzivac Borislav Terzić.

Komšijski derbi u Derventi okončan je pobjedom dobojske Sloge 3:1. Dušan Ristić postigao je vodeći gol za goste u 20. minutu, ali su igrači Tekstilca uspjeli da izjednače pred sami odlazak na odmor.

Ipak, u nastavku još dva gola Dobojlija, a pobjedu je potvrdio Marko Lukić. Sloga je tako jedina u 5. kolu ostvarila gostujući trijumf.

Sutjeska i Slavija odigrali su meč bez golova. Iako su domaći imali šansu da s penala dođu do trijumfa, to se nije desilo, pa su "sokolovi" odnijeli bod iz Foče. Prvo ime gostujućeg sastava bio je iskusni defanzivac Denis Čomor. Nakon ovog meča, Sutjeska je ostala bez trenera, jer je ostavio podnio Duško Rašević.

Ljubić je bio na pragu poraza od Jedinstva, ali je prekaljeni as Danko Segić u samom finišu zatresao mrežu domaćina i omogućio svom timu da nakon dva ubjedljiva poraza, konačno sa gostovanja donese bod.

Borac nastavlja sa odličnim partijama. Vikend iza nas donio je novi trijumf tima iz Kozarske Dubica, u kojem se istakao Borislav Topić, koji je već u drugom minutu "otključao" mrežu Podrinja iz Janje.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević

TABELA - 5. KOLO:

4 boda - Mitar Trifković (Alfa Modriča),
3 - Siniša Radoja (Borac), Dalibor Drakulić (Drina), Miloš Galin (Sloboda), Nikola Ćetković (Željezničar),
2 - Milan Šikanjić, Draško Lolić (Kozara), Stefan Paranos (Leotar), Denis Čomor (Slavija), Dušan Ristić, Marko Lukić (Sloga),
1 - Aleksandar Simić, Aleksandar Demonjić, Danijel Karamanović (Alfa Modriča), Stefan Tomaš, Mile Kovačević, Ilija Kovačević, Borislav Topić (Borac), Dušan Ristović, Aleksandar Ilić, Nikola Donevski, Slađan Stupar (Drina), Strahinja Macanović (Jedinstvo), Boris Raspudić, Aleksandar Malbašić (Kozara), Lazar Zečević, Aleksa Stajić, Danilo Šipovac (Leotar), Milovan Novaković, Danko Segić (Ljubić), Ognjen Jaćimović, Danilo Marmat, Perica Ivetić, Demir Jakupović, Kenan Topolović (Rudar Prijedor), Vučina Šćepanović (Slavija), Ljuban Antonić, Elvir Trako (Sloboda), Saša Perić, Dušan Komljenović, (Sloga), Đorđe Milutinović, Jovan Bokić (Sutjeska), Dragan Jolović (Tekstilac), Kristijan Tojčić, Borislav Terzić (Zvijezda 09), Nikola Kuprešak, Franko Dadić (Željezničar).