Real demolirao Hetafe: Benzema ne može da se zaustavi, Zidan puštao klince, a gdje je tu Luka Jović?

Autor Dušan Ninković

Španski šampion veoma raspucan u pripremnom meču, a Srbina nigdje...

Prijateljska utakmica Real Hetafe 6 0 Jović nije igrao Izvor: DEAN MOUHTAROPOULOS/GETTY IMAGES EUROPE

Bilo je najava da će Luka Jović dobiti nešto više minuta ove sezone, odnosno da je na treninzima impresionirao Zinedina Zidana, ali prijateljski meč protiv Hetafea to nije pokazao.

Najviše zahvaljujući Karimu Benzemi, Real Madrid je ubjedljivo slavio protiv tima iz predgrađa glavnog grada Španije. Na poluvremenu je bilo 6:0, a to je bio i konačan rezultat.

Zinedin Zidan je u dva dijela igre izveo dva potpuno različita tima, a ni u jednom od njih nije bilo mjesta za Luku Jovića. Srbin danas nije igrao!

Startna postava: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ramos, Marselo - Modrić, Kazemiro, Aribas - Marvin, Benzema, Vinisijus.

Ova ekipa je bila više nego ubjedljiva, pošto su do poluvremena postigli čak šest golova. Karim Benzema je četiri puta tresao mrežu, Serhio Ramos i mladi Serhio Aribas su dodali po jedan gol, a onda je cijela ekipa promijenjena.

Rezultat nije bio u prvom planu, pošto je ovo utakmica tokom koje je igrače trebalo pripremiti za novu sezonu.

Ekipa u drugom delu: Lunin - Odriozola, Načo, Varan, Mendi - Fede, Blanko, Kros - Rodrigo, Majoral, Gutijerez.

Tada su priliku da igraju dobili tek poneki standardni igrači iz prethodne sezone, kao i mnoštvo momaka koji tek treba da se nametnu i izbore svoje mjesto u klubu.

Luke Jovića nije bilo na terenu, pa se mogu pokrenuti nova pitanja o njegovoj budućnosti. Da li je Jović precrtan i stavljen na transfer listu, da li je možda dobio poštedu zbog nedavnog rođenja djeteta ili se iza Zidanove odluke krije nešto drugo?