Poruka predsjednika Borca nakon istupa trenera Veleža: A nepostojeći ofsajd Vranješa? To niko ne spominje!

Imao je i prvi čovjek kluba iz Platonove šta da kaže o sudijama

Predsjednik Borca Stojan Malbašić ofsajd Vranješa niko ne spominje Izvor: Goran Arbutina, mondo.ba

Burno je bilo na sinoćnjoj konferenciji za novinare nakon derbija desetog kola m:tel Premijer lige BiH između Borca i Veleža, koji je završen pobjedom Banjalučana rezultatom 2:0.

Trener Mostaraca Feđa Dudić kao krivca za poraz svoje ekipe označio je arbitra iz Gradiške Miloša Gigovića, koji je, između ostalog, u 51. minutu isključio Brandaa.

Strateg Banjalučana nije ostao dužan nekadašnjem treneru GOŠK-a iz Gabele i ex-kapitenu Travnika, poručivši mu da mu je "žao što mu je bio predavač u Centru za edukaciju za sticanje licence", te da je "Borac prvi i da će biti prvi, smetalo to kome ili ne".

Tokom dana, izjavom za Srpska info, oglasio se i predsjednik Borca Stojan Malbašić, smatrajući da i banjalučki tim ima šta da prigovori arbitrima.

Konkretno, ofsajd dosuđen protiv Borca u prvom poluvremenu...

Izvor: Screenshot

"Gledali smo snimak meča i uvjereni smo da smo u prvom poluvremenu oštećeni u situaciji kada je kapiten Stojan Vranješ išao sam prema golu Veleža, ali se to ne spominje. Ponašanje gostiju ne bih da komentarišem", istakao je Malbašić.

Bilo kako bilo, fudbaleri Borca sada odlaze na dvosedmičnu prvenstvenu pauzu, a prvi naredni meč odigraće 17. oktobra na gostovanju u Bijeljini.

Prije toga, već sutra će saznati i ime protivnika u osmini finala Kupa BiH, koja se igra 21. oktobra.