Bivši Zvezdin špic pogodio na "Maksimiru": Dinamo je ipak prejak!

Autor Mladen Šolak

Srpski napadač igra za hit hrvatske lige, ali na terenu šampiona sa saigračima nije uspeo da iznenadi.

Bivši Zvezdin špic pogodio na "Maksimiru": Dinamo je ipak prejak! Izvor: MN PRESS

Ekipa Gorice najprijatnije je iznenađenje hrvatskog fudbalskog prvenstva, jer je posle osam odigranih utakmica na drugom mestu tabele - iza dominantnog šampiona Dinamo Zagreba.

Ognjen Mudrinski, najbolji strelac Gorice, u subotu je bio strelac na "Maksimiru" u derbiju protiv lidera, ali njegov šesti pogodak u sezoni nije doneo iznenađenje. Centarfor domaćih Mario Gavranović dao je het-trik za pobedu:

Dinamo - Gorica 3:2 (2:0)

Bivši centarfor Crvene zvezde, Spartaka i Čukaričkog u 46. minutu je bio na pravom mestu da kazni kiks golmana domaćih Dominika Livakovića i defanzivca Teofila Katrina, da pogodi za 2:1.

Iako su gosti posle tog pogotka izjednačili, Gavranović je u 66. minutu dao gol i postavio konačan rezultat. Dinamo je tako "pobegao" Gorici na tri poena prednosti, uz odigranu utakmicu manje.