Rudar Prijedor se ispromašivao, ali slavio: Poslije tri stative, stigla i dva gola (VIDEO)

"Rudari" zadržali četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg rivala i nakon mečeva 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Rudar Prijedor - Kozara 2:0 mtel Prva liga RS 12. kolo VIDEO Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Fudbaleri Rudar Prijedora očekivano su savladali Kozaru 2:0 (0:0) u meču 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, ali su do trijumfa stigli znatno teže od očekivanog.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, Prijedorčani su "dodali gas" u nastavku, te golovima Nemanje Matovića i Perice Ivetića savladali tim iz Gradiške, koji je tako vezao i osmu utakmicu u kojoj nije osjetio slast pobjede.

"Rudari" su krenuli ofanzivno od samog starta. Predrag Zekanović pokuša je dva puta u uvodnim minutima, da bi nedugo zatim najbolju priliku imao Danilo Marmat. Šutirao je sa nekih 18 metara, ali je pogodio stativu.

Nastavili su zatim domaći sa atacima, a sredinom prvog poluvremena tražili su i jedanaesterac, kada je, nakon centaršuta Demira Jakupovića, po njihovom mišljenju loptu rukom zahvatio defanzivac Kozare Bojan Batar, ali se arbitar Darko Vukojević iz Doboja nije oglasio.

Par trenutaka kasnije, najraspoloženiji u taboru gostiju Draško Lolić dobro je šutirao sa distance, ali je Kenan Topolović uspio da odbrani njegov šut.

Sjajnu šansu za vođstvo u 44. minutu imao je Slaven Stjepanović, ali je traljavo šutirao sa desetak metara, pa se na pauzu otišlo netaknutih mreža.

Predrag Zekanović u 51. minutu bio je blizu gola, ali je Modić uz pomoć stative uspio da odbrani i izbaci loptu u korner.

Nakon ubacivanja iz ugla, ponovo se zatresao okvir gola gostiju. Ovaj put, sreće nije imao Jakupović.

Konačno, u 57. minutu, isplatila se opsada gostujućeg gola.

Nemanja Matović odlično je šutirao iz daljine, Modić je bio blizu da i ovo odbrani, ali je lopta ipak završila iza njegovih leđa.

Potpuno se tada raspala igra fudbalera Kozare, koji su dva minuta kasnije primili i drugi gol. Nakon kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je iskusni Perica Ivetić i povisio vođstvo "rudara" na 2:0.

Imao je Luka Kulenović šansu za treći pogodak, ali je sa šest metara promašio prazan gol, pa je ostalo 2:0.

RUDAR PRIJEDOR - KOZARA 2:0 (0:0)

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Kulenović, Burazor, Danilović, Stjepanović, Zekanović, Matović, Ivetić, Jakupović, Marmat. Trener: Boris Savić.

KOZARA: Modić, Veljkić, Raspudić, Hamzić, Lolić, Popović, Gavrić, Eskić, Batar, Šikanjić, Runić. Trener: Nedžad Žerić.

Pogledajte sve najzanimljivije detalje iz Prijedora.

Na ostalim terenima najviše uzbuđenja viđeno je u Ugljeviku, gdje su postignuta četiri gola.

Domaći su već u 18. minutu ostali sa desetoricom na terenu, jer je dva brza žuta kartona zaradio Borislav Terzić.

Borac je brojčanu prednost iskoristio četiri minuta kasnije i poveo pogotkom Brazilca Santosa, da bi Miloš Nikolić na isteku pola sata igre uspio da donese izjednačenje svom timu.

Samo osam minuta kasnije, Miloš Jokić potpuno preokrenuo rezultat.

Ipak, sa igračem manje, domaći nisu izdržali. Ekipa iz Kozarske Dubice odnijela je bod, a gol za konačnih 2:2 postigao je Marko Ćulibrk.

Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Leotar je u sudijskoj nadoknadi stigao do boda u Modriči, baš kao i Slavija protiv Sloge, dok su pobjede zabilježili Sutjeska, Željezničar i Sloboda.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Drine i Tekstilca.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević