M:TEL PRVA LIGA RS: Krajiški derbi na "malim ekranima" | MONDOBA

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"RUDARI" FAVORITI

M:TEL PRVA LIGA RS: Krajiški derbi na "malim ekranima"

Autor Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

Predstojeći vikend donosi mečeve 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Izvor: Guliver/Getty images/Catherine Ivill

Krajiški derbi 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u subotu od 14.30 časova, uz direktan prenos na RTRS Plus, odigraće Rudar Prijedor i Kozara.

"Rudari" iz kola u kolo pružaju sve bolje partije, uvećavaju prednost na liderskoj poziciji, a sada će protiv Kozare, koja nije u najboljoj formi (sedam mečeva bez trijumfa - četiri remija i tri poraza), pokušati da nastavi uspješnu seriju i dodatno se približe osvajanju jesenje titule šampiona.

Možda će vas zanimati

Sve utakmice ove runde biće odigrane u istom terminu, a zanimljivo bi trebalo biti na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, gdje će snage odmjeriti nekadašnji šampioni Republike Srpske i BiH, Alfa Modriča i Leotar.

Obje ekipe nalaze se pri samom vrhu tabele, pružaju dobre partije, pa treba očekivati otvoren fudbal i mnogo uzbuđenja.

Zahuktala Zvijezda 09 ugostiće Borac u Ugljeviku, dok Sloboda na svojim "Mlakvama" ima lijepu priliku da se dodatno učvrsti u vrhu. U goste im stiže posljednjeplasirano Podrinje, koje je u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarilo samo jedan trijumf.

Nakon dva vezana trijumfa, Željezničar je favorit na domaćem terenu protiv Ljubića, Drina će ugostiti Tekstilac, a Slavija Slogu.

Derbi donjeg dijela tabele u Foči igraju Sutjeska i Jedinstvo.

M:TEL PRVA LIGA RS - 12. KOLO:

Slavija - Sloga (14.30 - sudi: Slaviša Mazić, Vlasenica)
Rudar Prijedor - Kozara (14.30 - Darko Vukojević, Doboj) - RTRS Plus
Sloboda - Podrinje (14.30 - Velibor Gigović, Gradiška)
Željezničar - Ljubić (14.30 - Marko Taborin, Zvornik)
Sutjeska - Jedinstvo (14.30 - Marko Domazet, Istočna Ilidža)
Zvijezda 09 - Borac (14.30 - Miloš Gigović, Gradiška)
Alfa Modriča - Leotar (14.30 - Stefan Maletić, Bijeljina)
Drina - Tekstilac (14.30 - Dragan Žarić, Kotor Varoš)

TABELA: Rudar Prijedor 24, Sloboda 20, Zvijezda 09 20, Leotar 19, Alfa Modriča 17, Slavija 17, Sloga 16, Borac 15, Kozara 14, Ljubić 14, Tekstilac 14, Željezničar 12, Jedinstvo 11, Drina 11, Sutjeska 6, Podrinje 5.

Pročitajte i ovo

Tagovi

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC