PERFEKTNO veče Nemanje Bilbije: Het-trik protiv Veleža, "rođeni" razbijeni u gradskom derbiju!

Tri pogotka je postigao ofanzivac Zrinjskog i izjednačio se na prvom mjestu liste strijelaca sa asom Sarajeva Benjaminom Tatarom

m:tel Premijer liga BiH 13. kolo Zrinjski Velež Široki Brijeg Olimpik Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Nemanja Bilbija – Velež 3:1, već sad smo dovoljno rekli o mostarskom derbiju, igranom u okviru 13. kola m:tel Premijer lige BiH!

ZRINJSKI – VELEŽ 3:1 (1:0)
/Bilbija 16 penal, 51, 58 – Mulić 81 penal/

Sjajnu partiju pružio je ofanzivac Zrinjskog, pogodivši mrežu rivala prvo sa bijele tačke u 16. minutu, a potom i dva puta glavom, u 51. i 58. minutu, za debakl Veleža i naplatu duga iz drugog kola, kada je Velež u Vrapčićima trijumfovao rezultatom 2:0.

Samir Zeljković, "novopečeni" reprezentativac BiH, faulirao je Miloša Filipovića u šesnaestercu gostiju u 16. minutu. Arbitar Irfan Peljto dosudio je jedanaesterac, a isti je odmah potom u gol pretvorio Nemanja Bilbija.

Domaći, na čiju klupu se nakon dva kola odsustva vratio Mladen Žižović, prednost su udvostručili u 51. minutu.

Josip Ivančić je na desnoj strani bio u duelu sa Farukom Bihorcem, uslijedio je centaršut napadača Zrinjskog i odlična Bilbijina reakcija...

... baš kao i sedam minuta kasnije, kada je ponovo šutirao glavom nakon jednog centaršuta, ovog puta je Bobić uspio da odbrani, ali je na njegovu žalost Bilbija natrčao na tu loptu i sproveo je u mrežu, postigavši večeras treći, a ukupno sedmi gol u sezoni, po čemu se na prvom mjestu liste strijelaca izjednačio sa prvotimcem Sarajeva Benjaminom Tatarom.

Do kraja susreta Velež je, ipak, uspio da postigne počasni pogodak.

Josip Ćorluka, još jedan igrač koji je dobio poziv selektora BiH Bajevića za novembarske mečeve, oborio je Slavišu Radovića ispred gola Zrinjskog, a dosuđen je novi penal koji je u pogodak pretvorio Fejsal Mulić.

Međutim, odluka Irfana Peljte da u tom momentu dosudi jedanaesterac nije se svidjela treneru domaćih, kojem je Sarajlija zbog protesta pokazao žuti karton.

Dvadesetak kilometara dalje, u Širokom Brijegu, snage su odmjerili istoimeni domaćin i sarajevski Olimpik, u ovom trenutku posljednjeplasirani tim m:tel Premijer lige BiH.

Ozbiljnih prilika za postizanje pogodaka ni na jednoj ni na drugoj strani nije bilo, sve do 84. minuta, kada je Široki Brijeg poentirao preko Alena Jurilja, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, odbrana Olimpika kapitulirala je u 88. minutu, kada je pogodio Toni Jović, za velika tri boda domaćem sastava pred zaostali derbi sa Zrinjskim, zakazan za srijedu.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Barbarić, Stojkić, Jakovljević, Enin, Filipović, Tičinović, Bilbija.

Velež: Bobić, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Cvijanović, Brandao, Osmić, Anđušić, Fereira, Radovac.

Široki Brijeg: Zlomislić, Knežević, M. Jurić, Radeljić, Čuljak, Marić, Begić, Pervan, Jović, Ikić, Angelov.

Olimpik: A. Handžić, Ojdanić, Bajraktarević, Karić, Mahmutović, Perišić, K. Handžić, Imamović, Lekanić, Hasanović, Dujmović.