UŽIVO: 121. sarajevski derbi Sarajevo - Željezničar

Sarajevo i Željo mnogo htjeli, na kraju - jubilarni 50. remi!

Rezultat derbija na Koševu najviše odgovara banjalučkom Borcu.

Bijeg na prvom mjestu ili "egal"? Na kraju ništa od toga.

Sarajevo je propustilo priliku da pobjefom odmaknu vječitom rivalu na prvom mjestu, a Željezničar da trijumfom vrati neizvjesnot u trci za lidersku poziciju.

Sarajevski derbi završen je rezultatom 1:1, a jubilarni 50. remi dva vječita sarajevska rivala najviše odgovara trećeplasiranom Borcu koji sada zaostaje pet bodova za Željezničarom, odnosno devet za Sarajevom.

SARAJEVO - ŽELJEZNIČAR 1:1 (1:0)
/Rahmanović 38 - Alispahić 66/

TABELA: Sarajevo 33, Željezničar 29, Borac 24, Zrinjski 22, Široki Brijeg 21, Tuzla siti 20, Velež 19, Sloboda 17, Mladost 13, Radnik 11, Krupa 7, Olimpik 6.

Povela je ekipa Vinka Marinovića golom Rahmanovića u 38. minutu i tako krunisala mnogo bolju igru u prvom poluvremenu u kojem je Željezničar uputio samo jedan udarac ka golu, naspram 15 domaćin.

Imao je šta da kaže Amar Osim svojim izabranicima na poluvremenu, pa su u drugih 45 minuta bili agresivniji i ofanzivniji, ali ne previše konkretni pred golom Kovačevića.

Ipak, Željezničar je u 66. minutu stigao do izjednačenje prelijepim pogotkom Alispahića i tako vratio neizvjesnost u 121. sarajevski derbi.

Do kraja meča vidjeli smo izjednačeno borbu na sredini terena i tek nekoliko poluprilika, uglavnom iz daljine, kao i tokom većeg dijela susreta.

Najbolju priliku propustio je Lendrić u sudijskoj nadoknade, kada je Kovačević nekako odbranio njegov pokušaj poslije lijepe solo akcije u šesnaestercu.

Sarajevo nije uspjelo da veže devetu pobjedu, ali je sačuvalo prednost nad drugoplasiranim Željezničarom, dok je Željezničar uspio da se vrati nakon minusa i prilično lošeg prvog poluvremena, pa i jedni i drugi mogu da budu zadovoljni bodom.

Ovo je 50. remi u 121 međusobnom duelu, 37 puta slavio je Željezničar, a Sarajevo ima 34 pobjede protiv najvećeg rivala.

20:34

Kraj na Koševu - 1:1!

20:20

Kovačević spašava gol u 91. minutu!

Lendrić je izveo odličnu solo akciju, ali je Kovačević u posljednjem trenutku intervenisao i odbranio njegov udarac u korner

20:11

Novi šut pored gola

Ovog puta šutirao je Pejović

20:01

Poništen gol Handžića

Napadač Sarajeva zatresao je mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda

19:59

Fanimo ušao umjesto Velkoskog

19:56

GOL! Sarajevo - Željezničar 1:1!

Sjajan pogodak Mehmeda Alispahića za izjednačenje na Koševu! Fudbaler Željezničara pogodio je suprotni ugao za svoj drugi gol ove sezone kojim je Željezničar poravnao rezultat - 1:1!

19:53

Kovačević brani Lendrićev pokušaj

Dobar napad Željezničara u 64. minutu Lendrić je šutirao, Kovačević odbranio, a na kraju Šerbečić izbio u korner. U nastavku nije bilo opasnosti po gol domaćina.

19:48

Štilić pogađa živi zid

Bila je to dobra prilikasa 21 metar, ali Štilić pogađa živi zid

19:47

Žuti karton za Šerbečića

Besim Šerbečić će kao i Handžić propustiti naredni duel sa Tuzla sitijem, obojica su dobili kartone na današnjoj utakmici. Šerbečić ga je zaradio jer je igrao rukom u živom zidu prilikom slobodnog udarca Bekrića.

GOL! Sarajevo - Željezničar 1:0!

Sarajevo vodi 1:0 od 38 minuta! Pidro je odlično prošao po lijevoj strani, nakon toga Tatar je šutirao Erić odbio do Rahmanovića koji iz trka pogađa za vođstvo domaćih!

19:05

Rahmanović pored stative

Pokušao je Rahmanović da iznenadi snažnim udarcem iz daljine, ali je lopta završila pored gola

19:02

STATIVA!

Velkoski je u 32. minutu pogodio stativu! Bila je to najbolje šansa za domaće.

19:02

Osim već napravio izmjenu

Umjesto Veselinovića u igri je Bojo

19:01

Najbolja šansa za Sarajevo

Oremuš je prošao odlično po desnoj strani, ali povratna lopta nije bila najbolja i odbrana Željezničara je to presjekla.

18:58

Žuti karton za Kosorića

Štoper Željezničara dobio je žuti karton zbog žestokog faula nad Rahmanovićem na centru terena

18:54

Kovačević igrao rukom van šesnaesterca!

Golman Sarajeva Vladan Kovačević igrao je rukom van svog šesnaesterca zbog čega mu je Peljto pokazao žuti karton i dosudio indirektan udarac. Štilić je šutirao direktno, ali nije pogodio okvir gola.

18:47

Slobodnjak za Sarajevo

Tatar je pogodio živi zid u 17. minutu, a nakon toga u nastavku akcije Dupovac je šutirao pored gola

18:45

Pao je Pejović ispred šesnaesterca, tražili su domaći slobodan udarac, ali Peljto je pokazao da se igra nastavi

18:39

1:1 u kornerima, 0:0 u golovima

18:37

Prvi korner na utakmici

Fudbaleri Sarajeva izveli su prvi korner na utakmici, Erić je u dva navrata intervenisao, ostaje 0:0

18:31

Počeo je meč na Koševu

Na samom startu utakmice domaći navijači priredili su vatromet iza sjeverne tribine stadiona Koševo

18:02

Nema Hordi zla, ali tu je koreografija!

Sarajevski derbi igra se bez publike, ali domaći navijači potrudili su se da pruže podršku svojim ljubimcima i napravili koreografiju na svojoj tribini, koju je prije utakmice na svom instagram nalogu objavio Mersudin Ahmetović. Napadač Sarajeva propušta ovaj duel zbog povrede.

Izvor: Instagram