Fudbal

Zenički sudija dobija novi automobil - od Fudbalskog saveza BiH!

Bh. kuća fudbala pokloniće novi automobil Sabriji Topaloviću, koji je ostao bez svog "limenog ljubimca" nakon napada navijača Veleža poslije utakmice sa Borcem.

Izvor: MONDO

Meč Veleža i Borca, igran u septembru u Vrapčićima, imao je nezapamćeno "treće poluvrijeme".

Pri rezultatu 0:2 za crveno-plave, navijači mostarskog tima su uletjeli na teren i prekinuli utakmicu, pa je arbitar iz Zenice Sabrija Topalović prvo poslao igrače u svlačionicu, a zatim nekoliko minuta kasnije označio i kraj utakmice.

Upravo je Topalović, osim banjalučkih igrača, bio jedna od meta napada, a nekoliko sati kasnije, presretnut je i zapaljen automobil u kojem se nalazio zajedno sa pomoćnicima.

Iako je to, u ovom trenutku, najmanji problem, zenički djelilac pravde dobiće novi automobil – i to od Fudbalskog saveza BiH!

Kako prenosi "Faktor", Fudbalski savez BiH odobrio je novac za kupovinu automobila, a odluku o nadoknadi štete donio je Izvršni odbor FSBiH.

Prema navodima ovog lista, za te potrebe bh. kuća fudbala izdvojiće 13.900 KM.