Fudbal

Žervinjo kao metak, "viola" izvukla bod

Remi na "Artemio Frankiju".

Oslabljena Fiorentina, bez suspendovanog Franka Riberija (kažnjen sa tri meča neigranja zbog guranja sudije), odigrala je samo 1:1 na svom "Artemio Frankiju" protiv Parme.

Dugo se "viola" mučila, imala i gol zaostatka, a na kraju je morala da se zadovolji bodom.

Prepoznatljivim trkom Žervinjo je u finišu prvog poluvremena pobjegao odbrani domaćih, "bocnuo" loptu na kraju, te doveo Parmu u vođstvo.

Izgledalo je u prvi mah da je brzonogi fudbaler iz Obale Slonovače bio u nedozvoljenoj poziciji, ali usporeni snimak otklonio je sve dileme - pogodak je bio regularan.

Nikola Milenković bio je starter u timu Fiorentine i odigrao svih 90 minuta, dok je Dušan Vlahović dobio šansu s klupe, te upisao nešto više od pola sata na terenu.

Pokušavali su domaći svim silama doći do izjednačenja, u čemu su i uspjeli. U 67. minutu Gaetano Kastrovili lijepo je pogodio za 1:1.

Ostalo je sasvim dovoljno vremena za potpuni rezultatski preokret. Fiorentina je napadala, Parma se branila i uspjela na kraju da se odbrani.

Nakon večerašnjeg remija, oba rivala ostala su u "zlatnoj" sredini Serije A.