Zvezda sprečila senzaciju: Lojd "ukrao" Splitu pobedu u "Pioniru"!

Crvena zvezda savladala je Split na svom terenu 78:76. Gosti imali šut za pobedu i za produžetak, ali se favorit provukao!

Zvezda sprečila senzaciju: Lojd "ukrao" Splitu pobedu u "Pioniru"! Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split na svom terenu mnogo teže nego što se očekivalo!

Zvezda - Split 78:76 (18:24, 20:18, 22:17, 18:17)

Olako su domaći pristupili utakmici protiv povratnika u ABA ligu, a on je to umalo kaznio! Srpski krilni centar Marko Luković zaledio je sve u hali kada je dao trojku preko Džonija O'Brajanta za 74:76 na početku 40. minuta!

Kroz čitav meč Dalmatinci su nagoveštavali senzaciju i "brejk", vodili prvih pola sata, a onda su tim hicem uzvratili Zvezdi na preokret.

Ipak, najbolji strelac crveno-belih O'Brajant ostao je priseban na liniji penala, izjednačio na 76:76, a onda je Džordan Lojd ukrao gostima loptu i u kontri "jedan na nula" doneo Zvezdi prednost polaganjem za 78:76 na 39 sekundi pre kraja!

Iznudio je potom Amerikanac i faul u napadu Sanija Čampare, ali su ipak Dalmatinci bili ti koji su odlučivali o epilogu! Luković je i u poslednjem napadu pokušao da pogodi iz daljine preko O'Brajanta, promašio je, Čampara je uhvatio ofanzivni skok, pokušao da odvede meč u produžetak, ali je lopta stala na obruč.

Crveno-beli su u tom trenutku odahnuli. Ipak nisu kažnjeni za lošu igru, već su ostvarili sedmu pobedu u ABA ligi i nastavili niz nepobedivosti u ABA ligi.

Split je sjajno krenuo u ovu utakmicu, a mladi centar Antonio Vranković bio je nerešiva enigma za visoke igrače Crvene zvezde. Potom se razigrao i Marko Luković koji je zaista pogađao iz svih pozicija i tako je održavao prednost svog tima.

Zvezda je prvi put povela tek u finišu treće četvrtine, a kada je delovalo da će se odlepiti, to se ipak nije desilo i imali smo rezultatsku klackalicu na samom kraju meča. Ipak sjajna minijatura Lojda donela je bitan trijumf timu Saše Obradovića.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Džoni O'Brajant sa 18 poena, a svojim trojkama je Zvezdu u igru vratio Marko Simonović. On je u 300. meču u dresu Zvezde opet pokazao da ima mesta za njega u ovom timu i svojom dobrom igrom doneo prevagu u igri.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 18, Ročesti 5, Hol, Volden 2, Lojd 8, Davidovac 10, Rit 6, Dobrić 7, Simonović 15, Jagodić-Kuridža 7, Teri

SPLIT: Perković, Perasovič, Kedžo, Đoković 2, Marčinković 12, Bajo 2, Čampara 3, Vranković 21, Luković 25, Mesiček 11

Ovde pogledajte sve rezultate i tabelu ABA lige.

20:51

POBEDA ZVEZDE: 78:76!

Faul u napadu Marčinkovića! I to na Lojdu! Kakva minijatura! Ipak Zvezda nije realizovala napad i Split ima šansu za trijumf.

Promašuje trojku Luković, Čampara hvata skok, a onda i on promašuje.

Uh, kakav meč! Na kraju pobeda crveno-belih 78:76

20:48

40. minut: Lojd krade loptu! 78:76

Jak faul Vrankovića nad O'Brajantom pod košem. Uspeo je da izjednači! A onda Lojd hvata loptu, krade je i zakucava. Vodi Zvezda!

20:44

39. minut: Opet vodi Split! 76:74!

Davidovac promašuje otvorenu trojku, a Marko Luković pogađa za tri!

20:43

39. minut: Imamo utakmicu na jedan posed lopte! 74:73

Promašaj Splita za 3, a potom je Hol sjajno asistirao za O'Brajanta. Mesiček je još jednom fauliran i to opet od strane Jagodića-Kuridže. Mesiček pogađa oba bacanja, a O'Brajant promašuje iz reketa!

Faul nad Lukovićem koji je precizan sa linije penala.

20:40

37. minut: Split se vraća, sada je 72:69

Sada Simonović promašuje za tri, a onda Jagodiž-Kuridža šalje Baja na liniju slobodnih bacanja. Ipak Bajo promašuje oba, a onda Vranković blokira Rita.

Antonio Vranković zakucava i smanjuje na -3!

20:37

35. minut: Zvezda na +5, sada je 72:67

Vranković smanjuje, a onda Simonović opet trojkom doprinosi prednosti svog tima. Posle poena Voldena prednost je rekordna, ali Mesiček ide do kraja i postiže poen u faul.

20:31

33. minut: Zvezda vodi, još je neizvesno! 67.63

Ali-up Marčinkovića i Vrankovića za vođstvo Splita. a Simonović sa druge strane pogađa otvorenu trojku.

Luković pogađa za dva poena i to je njegov 20. poena, a onda Ročesti promašuje flouter. Posle promašaja Đokovića O'Brajant pogađa u kontri.

A onda opet kontra Zvezde i Simonović pogađa za nove poene.

20:29

31. minut: Nesportska lična Ročestija! 60:59

Loš napad Zvezde na startu, ali hvata Davdovac ofanzivni skok. O'Brajant gubi loptu, a Ročesti faulom seče kontru Splita. Gledaju sudije da li je to bio nesportski faul i to i sude!

Đoković promašuje oba bacanja!

20:25

POČINJE POSLEDNJIH 10 MINUTA!

30 minuta je Split vodio protiv Crvene zvezde, a Tejlor Ročesti je u poslednjim momentima doneo prvu prednost crveno-belima.

20:24

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Vodi Zvezda! 60:59

Faul u napadu Splita, a onda je Zvezda došla na samo -1! Poene je dao Davidovac i to iza linije 6,75! A onda poenima Ročestija dolaze crveno-beli do prvog vođstva na ovom meču!

20:21

29. minut: Sjajni potezi Simonovića, Zvezda na -4

Sjajna asistencija Simonovića! Davidovac je utrčao i polaganjem postigao nove poene. Bajo promašuje zicer, a u tranziciji pogađa Simonović!

Tajmaut Splita.

20:19

28. minut: Simonović spušta prednost, 59:51

Slobodna bacanja za O'Brajanta posle faula na zemlji, ali izašao je Split iz bonusa. Njegova dva slobodna bacanja neutrališe Marko Luković koji takođe pogađa sa linije penala.

Posle promašaja Voldena Simonović hvata loptu i fauliran je. Spušta deficit Zvezde na -8!

20:14

27. minut: Kakva finta Baja! +10 za Split!

Trojka Ročestija posle asistencije Kuridže, a onda Darko Bajo pravi sjajnu fintu, otvara mu se prostor i zakucava krilni centar Splita.

20:13

26. minut: Ne uspeva Zvezda da se približi 55:44 za Split

Tri sekunde u reketu Zvezde! Bez samopouzdanja je tim Zvezde za razliku od Marka Lukovića koji pogađa od table sa jedne noge!

Faul nad Jagodić-Kuridžom, koji pogađa jedno bacanje. Potom pogađa za dva poena, pripremio mu je zicer njegov plej.

20:10

24. minut: Bacanja Marčinkovića, Split na +12!

Posle tajmauta koraci Duopa Rita, ništa ne ide od ruke igračima Zvezde u ovom momentu. Ipak Rit je iznudio faul u napadu. Poeni dolaze tek posle slobodnih bacanja za Džonija O'Brajanta.

Potom Davidovac pravi jako jeftin faul nad Marčinkovićem i poklanja tri slobodna bacanja. on pogađa dva puta.

20:05

23. minut: Opet tajmaut Obradovića, 51:40 za Split!

Opet promašaj O'Brajanta za tri, a onda faul nad Lukovićem koji pogađa oba slobodna bacanja. Ne uspeva Zvezda da nađe igru u napadu, a promašaj Lukovića je pokupio Vranković i dodao još dva poena.

20:02

22. minut: Opet iste boljke Zvezde, 47:40 za goste

Luković promašuje za tri na startu, a O'Brajant u kontri završava na obruču. Ništa od povratka Zvezde pošto Čampara pogađa za tri.

Serija promašaja Zvezde za tri, a Vranković opet bolji od Terija ispod koša i postiže dva poena.

20:00

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Mora Zvezda bolje, vratio se tim Saše Obradovića u finišu prvog poluvremena, ali ova igra je daleko od onoga što se očekivalo.

19:46

KRAJ POLUVREMENA: Zvezda uspela da se vrati u meč! 42:38

Lojdova trojka izlazi iz obruča, a u poslednjem napadu na meču Blaž Mesiček pogađa preko "šume" ruku za 42:38.

Uspela je Zvezda u drugoj četvrtini da dođe do priključka, ali daleko od toga da domaćin može biti zadovoljan igrom.

19:43

19. minut: Dobrić zakucava za -2! 40:38 za Split

Pogađa Mesiček odmah posle tajmauta i to uz faul Jagodić-Kuridže. Dodaje još jedan poen, a potom sledi promašena trojka Dobrića. Ipak u drugom napadu Duop Rit pogađa za tri poena. Još jednom Dobrić krade loptu, zakucava i sada je -2!

19:41

18. minut. Zakucavcanje i Zvezda se vraća u meč! 37:33

Vranković faulira O'Brajanta pod košem, a on pogađa oba puta i smanjuje prednost gostiju. Igra presing Zvezda, Dobrić krade loptu i zakucava!

Tajmaut sada za Split!

19:38

17. minut: Nikako Zvezda da prođe, 37:29 za goste

Marčinković pogađa posle tajmauta, a prednost je još veća posle faula nad Vrankovićem, Centar Splita pogađa jedno bacanje. U drugom reketu faul nad Ritom, ali on pogađa samo jednom.

19:34

16. minut: Trojka slavljenika! 33:28 za Split!

Smanjuje se prednost gostiju posle trojke Marka Simonovića.

19:33

Veliki jubilej Marka Simonovića!

19:33

15. minut: Loši napadi, ali dobre vesti za Zvezdu! 33:25

Džoni O'Brajant pogađa uz faul Lukovića ispod koša, a onda je precizan i sa penala. Brzopleti napadi sa obe strane, ali dobre vesti za Zvezdu dolaze kada Luković pravi svoj treći faul.

19:29

13. minut: Sada je Luković nezaustavljiv, 33:20 za goste

Užasan napad Zvezde posle tajmauta, ali Lojd sa druge strane briljira sa odbranom i krade loptu.

Davidovac uspeva da postigne dva poena, ali potom smo videli još jedan poen Marka Lukovića preko ruke.

19:24

12. minut: Rekordna prednost za goste, 31:18

Luković pogađa trojku preko ruke Davidovca i Split kreće vrlo snažno. Ne revanšira mu se trojkom igrač Zvezde, a u jako lošem napadupromašuje i Teri, Ročesti gubi loptu a Split poentira u kontri.

Potom opet poeni iz kontre gostiju i Saša Obradović je prinuđen da zatraži drugi tajmaut.

19:20

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Split vodi 24:18

Mesiček pogađa dva slobodna bacanja posle faula, a onda Lojd pogađa uz faul, a precizan je i sa linije penala. U poslednjem napadu u četvrtini Split dobija dva slobodna bacanja u poslednjoj sekundi.

Dobrić je napravio faul, a Split je sa dva pogođena bacanja došao do +6 na kraju prve četvrtine.

19:17

9. minut: Kad je teško - Dobrić! 20:15

Ognjen Dobrić pogađa trojku uz faul, promašio je dodatno bacanje, ali je Teri to uhvatio. Vratio je Dobriću koji je promašio otvorenu trojku.

Sa druge strane je Đoković promašio trojku, a Jagodić.Kuridža je postigao dva poena ispod koša.

19:15

8. minut: Split duplirao Zvezdu - 20:10!

Nastavlja se teror Vrankovića, sada je postigao još dva poena ispod koša. Zvezda sa druge strane promašuje za tri, a u jednoj polukontri Marčinković postiže trojku.

19:13

8. minut: Vranković dominira ispod koša, 15:10

Antonio Vranković vraća u koš promašaj Blaža Mesičeka, ali Lojd potom postiže trojku pošto mu je čuvar prošao "ispod" bloka.

Osam poena zaredom Antonija Vrankovića! Uništava crveno-bele ispod koša, a sada je dobio i faul.

19:11

7. minut: Davidovac se probudio, 11:7

Davidovac trojkom vraća svoj tim u igru, a onda sledi ukradena lopta Lengstona Hola. Ipak Emanuel Teri uzima pretežak šut.

19:09

5. minut: Split i dalje sjajan, vode 11:4

Nema još dobrog protoka u napadu domaćina, prmašuju Jagodić-Kuridža i Davidovac, a Volden pravi drugi faul. Split je sa druge strane vezao dve promašene trojke, a onda je Jagodić-Kuridža prekinuo košgeterski post Zvezde.

Poeni Vranjkovića ispod koša vraćaju prednost na +7.

19:06

4. minut: Tajmaut Obradovića! 9:2 vodi Split!

Konačno su stigli i prvi poeni za Zvezdu, ali to nije donelo bolju igru. Pogodio je Rit, ali je posle poena Đokovića i Vranjkovića trener crveno-belih zatražio minut odmora.

19:04

2. minut Split vodi 5:0

Rit je promašio prvi šut na meču, a onda je Marko Luković u direktnom duelu sa Ritom uspeo da postigne prva dva poena na utakmici.

Još jedan loš napad Zvezde u kome ni skokovi u napadu nisu pomogli da se postignu poeni, a onda trojka Lukovića!

19:02

Minut ćutanja na startu

Crvena zvezda se setila svog nekadašnjeg kapitena Milete Lisice na početku utakmice.

18:56

Startne petorke

Crvena zvezda: Ročesti, Volden, Davidovac, O'Brajant, Rit

Split: Đoković, Marčinković, Vranjković, Luković, Mesiček

18:49

Bez kapitena na ovom meču

Boriša Simanić se vratio u tim i sada je uvršten u sastav. Ovaj meč će proći bez kapitena Branka Lazića i bez iskusnog centra Ognjena Kuzmića.

18:38

Crveno-beli su na vrhu!

Zvezda je jedna od dve neporažene ekipe u ABA ligi. Imaju šest pobeda, dok je Budućnost druga neporažena ekipa sa četiri trijumfa, pošto su Podgoričanima neki mečevi odloženi usled problema sa virusom korona.

18:30

Crvena zvezda dočekuje Split!

Nekada je ovo bio klasik jugoslovenske košarke, ali Split odavno nije bio ona sila koja je bio osamdesetih i početkom devedesetih.

Ipak tim iz Hrvatske dolazi posle serije od dve pobede i u usponu forme, pa ovo neće biti lak zadatak za domaćina.