Fener domaćinski dočekao Kalinu, on im vratio porazom: Valensija slomila domaći tim i nanela mu četvrti uzastopni poraz

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Fener je lepo dočekao svoje bivše igrače, koji nisu imali milosti prema njemu

Fenerbahče domaćinski dočekao Kalinu, on im vratio porazom: Valensija slomila domaći tim Izvor: MN PRESS

Nikola Kalinić je pet godina branio boje Fenerbahčea, igrao četiri "fajnal fora", osvojio Evroligu i još dva puta igrao u finalu elitnog kontinentalnog klupskog takmičenja.

Ali, sada je u Istanbulu doprineo produženju agonije svog bivšeg kluba, koji ga je dočekao kako dolikuje. Njegova Valensija pobedila je Fenerbahče 90:86 (16:17, 17:26, 26:21, 31:22) i tako mu nanela četvrti uzastopni poraz u Evroligi!

Fener je dočekao svoje bivše igrače, Kalinića i Derika Vilijamsa, uručio im prigodne poklone, ali oni nisu imali milosti.

Za razliku od prethodnih poraza, kada su gubili 20, 30, pa i 40 razlike, tim selektora Srbije Igora Kokoškova sada je igrao dobro, mnogo bolje počeo i vodio 10 razlike na poluvremenu (43:33), ali je Valensija napravila preokret u drugom poluvremenu na krilima Kremena Prepeliča i slavila.

Najefikasniji u Valensiji bio je Sem Van Rosom sa 20 poena, Prepelič je postigao 13, a Kalinić devet, uz tri asisstencije. Bojan Dubljević završio je meč sa 11 poena i osam skokova.

Fener je predvodio Dajšon Pjer sa 18 poena i pet skokova, dok je bivši plejmejker Crvene zvezde Lorenzo Braun završio utakmicu sa 15 poena, pet asistencija i tri skoka.

Makabi – Armani 85:86

Tabela: Barselona 8-1, CSKA 8-3, Bajern 7-3, Valensija 7-3, Zenit 6-2, Efes 6-4, Real 6-5, Armani 5-3, Olimpijakos 5-4, Baskonija 5-5, Žalgiris 5-6, Fenerbahče 4-7, Zvezda 4-7, Alba 3-6, Makabi 3-8, Panatinaikos 2-6, Himki 2-8, Asvel 1-6.