ABA liga: Sjajna završnica za "čistu peticu" Igokee! Atićeva "banana" ovjerila pobjedu!

Košarkaši Igokee savladali su čačanski Borac u okviru devetog kola i stigli do pete pobjede u regionalnoj ABA ligi.

Igokea - Borac Čačak, ABA liga, 9. kolo Izvor: ABA liga/KK Igokea/Nenad Vuruna

Zbog pandemije korona virusa u redovima protivničkih ekipa, Aleksandrovčani su u dosadašnjem toku sezone u ABA ligi od osam utakmica odigrali šest, a u proteklom mjesecu odigrali su samo dva meča - po jedan u FIBA Ligi šampiona (Turk Telekom) i regionalnom takmičenju (Cedevita Olimpija).

Neigranje je postalo najveći problem "igosa" zbog razumljivih oscilacija, ali tim Dragana Bajića je u subotu uveče  smogao snage i stigao do pobjede nad Čačanima, pete u aktuelnoj sezoni regionalnog takmičenja.

IGOKEA - BORAC 73:71 (21:17, 18:15, 19:21, 15:18)

"Igosi" su vodili praktično cijeli meč, ali su gosti iz Srbije uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu nekoliko minuta prije kraja.

Rezultat je na 60 sekundi bio neriješen 71:71, da bi faulom nad Markom Jošilom u napadu, Igokea dobila priliku da ponovo dođe do prednosti.

Uslijedio je minut odmora na 37 sekundi do kraja za novo vođstvo pogocima centra Nikole Jovanovića, da bi Edin Atić sjajnom "rampom" osigurao nove bodove na Jadranu.

Jovanović i Jošilo su sa po 16 poena bili najefikasniji kod Aleksandrovčana, Atić je uknjižio tri koša manje, dok su dvocifreni košgeterski učinak ostvarili i Stefan Pot i Entoni Klemons sa po 10 postignutih pogodaka.

U čačanskom taboru, koji je upisao sedmi poraz u ABA ligi, najbolju partiju u Laktašima pružili su Nemanja Todorović sa 17 koševa, Brajs Džons je ubacio 15 a Nikola Kočović poen manje.

IGOKEA: Vulić 1, Klemons 10, Atić 13, Jovanović 16, Kočić, Jošilo 16, Talić, Pot 10, Voler 2, Karmajkl 1, Fundić 4, Kondić.

BORAC: Tornton 8, Smit 1, Đoković, Miletić 8, Kočović 14, Nerandžić 3, Karapandžić, Džons 15, Todorović 17, Čarapić 5